نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد:

امسال تاخیر در کوچ بهاره بلامانع است

رئیس سازمان امور عشایر ایران در نامه به استانداران سراسر کشور خواستار همکاری دستگاه های استانی ذیربط با تاخیر در کوچ بهاره عشایر به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، در این نامه با اشاره به هماهنگی های بعمل آمده با سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور بر بلامانع بودن تاخیر در زمان کوچ عشایر به منظور پیشگیری از شیوع کرونا تاکید شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران از استانداران درخواست کرده دستورات لازم را نسبت به انجام هماهنگی های لازم توسط دستگاه های مربوطه استانی در ارتباط با بلامانع بودن تاخیر در کوچ بهاره عشایر در مبداء، میانبند و مقصد ابلاغ و همکاری های لازم با عشایر در این زمینه صورت گیرد.

قندالی تاکید کرده چنانچه خانوارهای عشایری موضوع را رعایت نکنند از ارائه خدمات در مسیر کوچ توسط دستگاه های ذیربط خودداری می گردد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین طی نامه ای به مدیران امور عشایر استان ها با اشاره به بلامانع بودن تاخیر در کوچ عشایر، از آنان خواسته با قید فوریت موضوع به اطلاع دامداران عشایری رسانده شود تا با اطمینان خاطر کوچ بهاره خود را تا فراهم شدن شرایط مناسب به تاخیر بیاندازند.

وی همچنین از مکاتبات و هماهنگی های صورت گرفته با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه ارائه آموزش ها و خدمات لازم در مناطق عشایری برای پیشگیری از کرونا ویروس خبر داد.

گفتنی است، عشایر کشور دو بار در سال کوچ می کنند یکبار در فصل بهار از مناطق قشلاقی به مناطق ییلاقی و یکبار هم در اواخر تابستان و اوایل پاییز که از مناطق ییلاقی به سوی مناطق قشلاقی خود عزیمت می کنند.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٨ - ١١:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: