نسخه چاپی


گزارش سفر رئیس سازمان امور عشایر به نورآباد ممسنی

رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر به استان فارس و شهرستان ممسنی با امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم شهرستان های ممسنی و رستم در مجلس دیدار و گفتگو تبادل نظر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، کرمعلی قندالی همچنین با حضور در منطقه عشایری "بشار جان" شهرستان ممسنی با عشایر این منطقه دیدار و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنان قرار گرفت.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این دیدار گفت: امروز 95 درصد مناطق عشایری کشور دارای راه دسترسی هستند که بیش از 66 هزار کیلومتر می شود.

وی آسفالت تمامی ایلراه های عشایری را تقریبا غیر ممکن خواند ولی مرمت و ساخت ابنیه و آبنما را در ایلراه ها در اولویت فعالیت های عمرانی عنوان کرد.

قندالی افزود: در حوزه بهداشت عشایر نیز راه اندازی خانه های بهداشت سیار عشایری برای نخستین بار در کشور  در حال اجرا است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به برخورداری عشایر از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای گفت: امسال با اجازه مقام معظم رهبری مبلغ 18 میلیون یورو برای توسعه شبکه آبرسانی و تامین آب پایدار در مناطق عشایری اختصاص یافته است.

بر اساس این گزارش امام جمعه نورآباد ممسنی نیز در این عشایر را نور چشم همگان خواند و گفت: عشایر قشر تولید کننده است و با بهره گیری از طبیعت، مواد مورد نیاز خود و دیگران را تامین می کند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٦ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٢٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: