نسخه چاپی


مدیرکل عمران سازمان امور عشایر اعلام کرد:

اختصاص۹۵۰ میلیارد تومان اعتبار به آسفالت را‌ه‌های عشایری

مدیرکل عمران و امور زیر بنایی سازمان امور عشایر ایران گفت: با توجه به مشکلاتی که در خصوص را‌ه‌های عشایری کشور وجود دارد و با هماهنگی‌های صورت گرفته، قیر رایگان و مشارکتی برای آسفالت راه های عشایری اختصاص می بابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر کرمان، بابا داوردان در نشست شورای عشایری شهرستان ریگان از توابع استان کرمان با بیان این مطلب، افزود: ۹۵۰ میلیارد تومان اعتبار به آسفالت را‌ه‌های عشایری اختصاص یافته که بخشی از  این اعتبار به استان کرمان و شهرستان ریگان اختصاص خواهد یافت تا مشکل را‌ه‌های عشایری این مناطق برطرف شود.

وی با بیان اینکه تمام تلاش ما رفع مشکلات عشایر است، گفت: در تلاش هستیم با توسعه شبکه آبرسلتی و  لوله گذاری در مناطق عشایری، آبرسانی به عشایر با تانکر‌های سیار آبرسان را برچینیم.

بر اساس این گزارش، فرماندار ریگان نیز در این نشست بیان داشت: شهرستان ریگان در شرق کرمان بیشترین عشایر استان را به خود اختصاص داده و بیش از ۲۵۰۰ خانوار عشایری در این شهرستان زندگی می‌کنند.

امین باقری افزود: با توجه به اینکه مناطق عشایری ریگان در زمینه راه مشکلات زیادی دارد احداث راه مناسب در این مناطق بسیار ضروری است.

مدیرکل امور عشایر کرمان نیز در این نشست با اشاره به دو پروژه آبرسانی در مناطق عشایری تک فرهاد و سیف الدینی، گفت: این دو طرح در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

رضا نیکزادی با اشاره با بیان اینکه تسهیلات ۷ میلیارد ریالی برای کشت گیاهان دارویی برای عشایر شرق استان اختصاص یافته، خاطرنشان کرد: پتانسیل‌های خوبی در زمینه اشتغال زایی در شهرستان ریگان در بخش عشایری وجود دارد که نیاز به شناسایی و حمایت دارند.

گفتنی است، مدیرکل عمران و امور زیربنایی سازمان امور عشایر ایران همچنین در سفر به استان کرمان از تعدادی از پروژه های عمرانی در حال اجرا در مناطق عشایری شهرستان های ریگان، بافت و بردسیر بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی این پروژه ها قرار گرفت.

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١٤ آذر ١٣٩٨ - ١١:٠٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: