نسخه چاپی


استاندار کهگیلویه و بویر احمد:

عشایر از مظاهر اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی هستند

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: عشایر از مظاهر اصلی، مهم و بارز تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب هستند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، حسین کلانتری در شورای عشایری کهگیلویه و بویر احمد با حضور رئیس سازمان امور عشایر اظهار داشت: عشایر عناصری اثرگذار و تولیدکنندگانی هستند که وارد کننده مواد اولیه کارخانه ها و تجهیزات خاصی نیستند و همواره قشری مولد به شمار می روند.

وی ابراز داشت: فرآیند تولید در جامعه عشایری و اقتصاد آنان متکی به خودشان است و هیچ تهدیدی را نمی پذیرد و وجود این نوع اقتصاد پشتوانه ای برای کشور است.

کلانتری ادامه داد: بسیاری از مشکلات، تنگناها و چالش های گذشته عشایر ظرف سال های اخیر بهبود یافته به گونه ای که در حوزه امنیتی، معیشتی و آموزشی اکنون کمترین مشکلی در مناطق عشایری وجود ندارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: حتی در زمینه مسائل آموزشی و ایجاد فرصت های برابر آموزش برای خانواده های تک نفره و دو نفره نیز این امکان فراهم شده است.

وی از تخصیص مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل های مختلف برای اجرای ۳۹ پروژه عمرانی در بخش های مختلف در جامعه عشایری استان خبر داد و گفت: سال گذشته نیز همین میزان اعتبار تخصیص یافت که حدود ۶۰ درصد آن تحقق یافت.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٣ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: