نسخه چاپی


استاندار قزوین:

عشایر بخش مهمی از هویت فرهنگی کشور هستند

استاندار قزوین گفت: عشایر بخش مهمی از هویت فرهنگی کشور هستند و از گذشته های دور در تولید و اقتصاد کشور نقش آفرین بوده و هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از امور عشایر قزوین، هدایت الله جمالی پور در دیدار با کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران اظهار داشت: عشایر بخش مهمی از هویت فرهنگی کشور می باشند و از گذشته های دور در تولید و اقتصاد  کشور نقش آفرین بوده و هستند.

جمالی پور خاطرنشان کرد: عشایر یک سرمایه بزرگ و ارزشمند برای فرهنگ و اقتصاد کشور محسوب می شوند که باید برای حفظ آنان تلاش کرد.

استاندار قزوین یادآور شد: ظرفیت بزرگی مانند عشایری بدلیل بی توجهی در گذشته و اتخاذ برخی سیاست های غلط از یک تولیدکننده موثر به یک مصرف کننده تبدبل شدند و به خاطر این تغییر رویکرد با دهها مشکل  روبرو شدیم.

وی افزود: عشایر انسان های قانع و سخت کوشی هستند که با سادگی و بی آلایشی با کمترین توقع و هزینه در تولید و  اقتصاد کشور نقش آفرین هستند.  

استاندار قزوین تصریح کرد: البته در سال های اخیر برای هویت بخشی به عشایر اقدامات خوبی شده و می توان گفت عشایر خود را باور کردند و دیده شدند و نقش آنها هر روز پر رنگ تر شد و خوشبختانه این فرهنگ در حال انتقال به نسل جدید است.

وی اظهارداشت: خدمات دولت به عشایر موجب شده در حفظ اصالت و هویت عشایر کمک موثری شود و ما هم وظیفه داریم  از اصالت عشایر حفاظت کنیم.

استاندار قزوین بیان کرد: امروز در دنیا توریسم یک منبع بزرگ تولید ثروت شده و کشورها به سمت اقتصاد توریستی محور حرکت می کنند ما هم باید از ظرفیت عشایر برای توسعه گردشگری و تولید ثروت برای کشوراستفاده کنیم.

وی افزود: عشایر ظرفیت بالایی برای درآمد زایی دارند و می توانند به اقتصاد کشور کمک کنند لذا باید به توریسم در حوزه عشایر توجه بیشتری کنیم و تلاش شود تا بوم گردی عشایر تقویت شود.
 
جمالی پور گفت: گردشگر خارجی امروز دنبال فرهنگ غنی ایران است و با ییلاق های خوبی که داریم از دشت و ظرفیت عشایر و طبیعت گردی می توانیم برای توسعه و رونق گردشگری استفاده کنیم و بدانیم این کار می تواند در اقتصاد کشور مفید باشد و به حفظ هویت فرهنگی ما هم کمک کند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٦ آذر ١٣٩٨ - ١١:٤١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: