نسخه چاپی


فرمانده انتظامی خراسان جنوبی:

پلیس از اقتصاد عشایر مرزنشین حمایت می کند

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: خشکسالی های پیاپی مشکلاتی را برای عشایر مرزنشین استان ایجاد کرده که توسط پلیس در حال پیگیری و رصد است تا از اقتصاد مرزنشینان حمایت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری مهر، مجید شجاع در نشست با سران عشایر شیعه و سنی خراسان جنوبی به مناسبت هفته وحدت اظهار داشت: تأمین و احساس امنیت در جامعه مبحثی است که بخش عمده آن توسط مردم تولید می شود و در 40 سال گذشته جماعات عشایری که ذخیره انقلاب هستند؛ با همه توان استوار و مردانه از انقلاب اسلامی دفاع و پشتیبانی کرده اند.

وی بیان داشت: جمعیت های عشایری تأثیرپذیری خود را از سران طوایف می گیرند که این تأثیرپذیری در مسائل امنیتی و اجتماعی قابل توجه بوده و باعث کاهش آسیب های اجتماعی در طوایف عشایری شده است.

سردار شجاع افزود: خراسان جنوبی با 58 طایفه عشایری چهارمین جمعیت عشایری ایران است که امنیت مرزهای شرقی کشور رابطه ای مستقیم با حضور عشایر غیور  استان دارد و این فرصت خوبی را برای تولید امنیت در این مناطق فراهم کرده است.

 فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه نباید از مشکلات اقتصادی مرزنشینان و طوایف عشایری غافل باشیم؛ گفت: عشایر سخت کوش ایران اسلامی با توقعات کم بیشترین ایستادگی را پای این نظام و انقلاب داشته اند و هر جا احساس خطر کرده اند از مرزها و کیان ایران اسلامی دفاع کرده اند.

سردار شجاع با بیان اینکه خشکسالی های پیاپی مشکلاتی را برای عشایر عزیر مرز نشین در خراسان جنوبی فراهم کرده است، گفت: مشکلات عشایر نظیر واردات دام و کارت های مرز نشینی توسط پلیس در حال پیگیری و رصد است و نیروی انتظامی با ایجاد آرامش و تأمین امنیت از اقتصاد مرزنشینان حمایت می کند.

وی بیان کرد: نیروی انتظامی با توجه به جمعیت حدود 80 هزار نفری عشایر مرزنشین خراسان جنوبی از منافع این قشر کم توقع در استان دفاع و از سازمان های مرتبط مطالبه گری خواهد کرد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢ آذر ١٣٩٨ - ١٣:٤٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: