نسخه چاپی


مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی عشایری:

افزایش درآمد عشایر باعث توسعه مناطق عشایری می شود

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی عشایری گفت: سرمایه گذاری از مازاد سرمایه اتفاق می افتد، اگر سرمایه و درآمد عشایر افزایش نیابد هیچ توسعه ای در مناطق عشایری اتفاق نمی افتد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، مرتضی ذوالانوار در گردهمایی روسای امور عشایر شهرستان های کشور در تبریز اظهار داشت: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی عشایری تابع صندوق های توسعه ای وزارت جهاد کشاورزی است که در سال ۸۳ راه اندازی شده است.

وی گفت: این صندوق با سرمایه ۷۳۵ میلیون تومان فعالیت خود را با ۵۸ عضو (57 تشکل عشایری و یک شرکت مادر تخصصی) در سال 83 آغاز کرده است.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی عشایری اظهار داشت: امروز سرمایه صندوق به ۷۳ میلیارد تومان یعنی چیزی حدود ۱۰۰ برابر افزایش پیدا کرده و اعضای  آن نیز از ۵۸ عضو اولیه به ۲۲۹ عضو افزایش پیدا کرده است و دنبال این هستیم تا افق ۱۴۰4 سرمایه صندوق را به ۲۴۴ میلیارد تومان افزایش دهیم.

 

ذوالانوار با اشاره به پرداخت تسهیلات توسط صندوق، گفت: این صندوق از سال ۸۳ تا کنون بیش از ۵۹۰ میلیارد تومان در قالب ۳۰۴۳ فقره قرارداد به اعضا تسهیلات پرداخت کرده است.

 

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی عشایری توضیح داد: تسهیلات این صندوق دو بخش است که یک بخش آن تسهیلات عادی با نرخ سود ۴ درصد و با مدت زمان حداکثر ۷ ماه است و تسهیلات دیگر، تسهیلات سایر منابع است که با نرخ سود ۱۸ درصد به اعضا پرداخت می شود.

وی با اشاره به فعالیت های حمایت صندوق از عشایر، اظهار داشت: تامین مالی خرید بیش از ۳۰۰ هزار تن نهاده، خوراک دام و علوفه مورد نیاز دام عشایر تا کنون توسط این صندوق انجام شده است.

ذوالانوار اضافه کرد: همچنین تامین مالی اجرای طرح زنجیره تولید گوشت قرمز با بیش از یک میلیون راس دام عشایر از دیگر فعالیت های صندوق در سال های اخیر بوده است.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی عشایری خاطرنشان کرد: برنامه ریزی کرده ایم تا به تدریج از پرداخت تسهیلات نقدی فاصله و به سمت تامین نهاده های دامی از طریق تعاونی های عشایری حرکت کنیم.

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٤ آبان ١٣٩٨ - ١١:١٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: