نسخه چاپی


رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی:

قدرت اقتصادی عشایر به پایداری مراتع استوار است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی گفت: قدرت و دوام اقتصاد عشایر به پایداری مراتع استوار است که اگر این منابع و مراتع ضعیف شود اقتصاد عشایری نیز تضعیف می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، داود بهبودی در پنجمین گردهمایی سراسری روسای امور عشایر کشور گفت: امروزه تغییراتی در نوع زندگی عشایر در حال وقوع است بنابراین سیاستگذاری ها و برنامه های عملیاتی ما بعنوان متولیان امر باید به گونه ای باشد که هم این فرهنگ غنی را حفظ کنیم و هم این تغییرات در راستای سیاست های توسعه ای کشور باشد.

 

وی افزود: نظام بهره برداری از منابع نظام ناکارآمدی است که تبدیل شده به نظام بهره برداری آزاد که خروجی آن بهره برداری بی رویه و تخریب منابع است که اصلاح آن نیاز به فرهنگ سازی از جمله در نظام حقوقی بهره برداری دارد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی بیان کرد: هنوز در سطح برخورداری عشایر با سطح برخورداری جوامع شهری و روستایی اختلاف زیادی وجود دارد که باید تلاش کنیم این برخورداری ها را متوازن کنیم.

 

بهبودی ادامه داد: باید با تحولاتی که در عرصه دانش اتفاق افتاده و با ایجاد مشاغل جدید، به ارتقاء زندگی عشایر کمک کنیم و متولیان امر باید حرکت های منظم تری را در این خصوص انجام دهند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٢ آبان ١٣٩٨ - ١٤:٠٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: