نسخه چاپی


آغاز پخش مجموعه «ایل من» از شبکه مستند

مجموعه ایل من، روایت‌گر قصه کارآفرینان و نخبگان عشایری

تهیه کننده و کارگردان مجموعه «ایل من» گفت: این مجموعه به قصه زندگی عشایر نخبه‌ای که با شیوه‌های نوین تجارت به تولید ثروت در کشور رسیده‌اند، پرداخته است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، سعید نبی از پخش مجموعه مستند " ایل من" خبر داد و گفت: در مستند "ایل من" به قصه زندگی عشایر نخبه‌ای که با شیوه‌های نوین تجارت به تولید ثروت در کشور رسیده‌اند، پرداخته شده است.

وی ادامه داد: قسمت اول این مجموعه با عنوان "بی بی گلنار" به قصه زندگی بانوی بختیاری در چهارمحال و بختیاری پرداخته که با بازی گلنار پیرزاده پخش می‌شود. بانوی بی‌سوادی که توانسته برای بیش از 1800 نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کند.

تهیه کننده و کارگردان مجموعه "ایل من" گفت: این زن کارآفرین عشایری که به تکنیک خاصی در دست بافته‌های تابلوی فرش دست یافته به صورت رایگان این تکنیک را به زنان بختیاری آموزش می‌دهد تا برای آنان بازار کار ایجاد شود. گیاهان دارویی با بسته‌بندی ویژه و کرم کمپوست از دیگر تولیدات این زن بختیاری عشایر است.

 

 

نبی، با بیان اینکه تولید این مجموعه در شبکه مستند سیما از سال 95 آغاز شده و فاز اول آن در سال 98 تکمیل شده، اظهار داشت: از سبک‌های متعدد فیلمسازی در ساخت این مجموعه بهره گرفته شده و قطعا در کنار سرگرمی برای همه عزیزانی که مخاطب و بیننده این مجموعه باشند فرصت مطالعاتی  طلایی در تجارت از اندوخته‌های خود در کنار زندگی عادی خواهد بود.

 

 

کارگردانی این مجموعه را سعید نبی و بابک بهداد به عهده داشته‌اند و نویسندگی آن را مریم خدیوی بروجنی انجام داده است. همچنین این مجموعه توسط مهران فرد پور فیلمبرداری، داریوش اطهاری تدوین، عباس زالی صدابرداری و دکتر رضا محمد کاظمی کارشنانی کارآفرینی شده است

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١١ آبان ١٣٩٨ - ١٥:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1398/08/14 9:30
0
0
اگر زمان پخش را هم اعلام کنید بسیار خوب است

با سلام. زمان پخش ساعت 20 یکشنبه های هر هفته در نظر گرفته شده است.


نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: