نسخه چاپی


رئیس سازمان جهادکشاورزی سمنان تاکید کرد:

دامداران سمنان نسبت به هویت‌دار کردن دام اقدام کنند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان گفت: هویت‌دارکردن دام از طریق پلاک‌گذاری دام با جدیت پیگیری می شود و لازم است دامداران با پلاک‌گذاری دام خود در اجرای این طرح مشارکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، سیدحسن میرعماد در نشست با مدیران سازمان جهاد کشاورزی سمنان با اشاره به ضرورت اجرای کامل طرح هویت گذاری دام اظهار داشت: مدیران جهاد کشاورزی پلاک گذاری دامداران استان به ویژه عشایر را با جدیت پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون درصد ناچیزی از دام‌ استان پلاک کوبی شده است، افزود: دستگاه‌های منابع طبیعی و آبخیزداری، دامپزشکی و امور عشایر در زمینه هویت گذاری دام با جهاد کشاورزی استان سمنان همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان گفت: در صورتی که پلاک‌گذاری دام در استان انجام نشود، ممکن است با انجام کوچ، پلاک گذاری دام در سایر استان‌ها انجام شده و آمار از استان سمنان خارج شود.

وی خاطرنشان کرد: کاهش سرقت دام سبک و تسریع در شناسایی صاحبان دام‌ در محموله های قاچاق‌ احشام از جمله مزیت‌های پلاک گذاری دام است.

میرعماد یادآور شد: فقدان پلاک‌گذاری و شناسنامه‌دار نبودن دام در سال‌های گذشته به قاچاق و سرقت دام در کشور منجر می شد، اما با اجرای طرح پلاک‌گذاری دام مشکلات عشایر و دامداران در بخش‌های مختلف کاهش می‌یابد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان بیان کرد: ارائه خدمات به دامداران مانند ارائه تسهیلات، تمدید پروانه ها و نهاده ها منوط به اجرای طرح پلاک گذاری دام است و انتظار می‌رود دامداران در اجرای این طرح با جهاد کشاورزی استان همکاری داشته باشند.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١١ آبان ١٣٩٨ - ١٣:٢٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: