نسخه چاپی


سرپرست امور عشایر آذربایجان‌غربی اعلام کرد:

عشایر آذربایجان غربی سالانه 42 هزار متر مربع صنایع دستی تولید می کنند

سرپرست امور عشایر آذربایجان‌غربی با بیان اینکه عشایر استان سالانه ۴۲ هزار و ۸۱۰ مترمربع انواع صنایع دستی داری و غیر داری تولید می کنند، افزود: این میزان تولید شامل انواع فرش، گلیم، جاجیم، کلاه، دستکش، پاپوش و گیوه می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، علی بهادری سرپرست با تبریک روز ملی روستا و عشایر، اظهار داشت: عشایر آذربایجان‌غربی با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند لذا حمایت‌های لازم از این قشر صورت می‌گیرد.

وی افزود: پنج هزار و ۳۱ نفر از عشایر در بخش‌های مختلف صنایع دستی داری و غیرداری این استان مشغول فعالیت هستند.

بهادری بیان کرد: همچنین عشایر آذربایجان‌غربی سالانه ۵۵ هزار تن شیر، ۱۵ هزار تن گوشت، سه هزار تن پشم، ۶۷ هزار تن انواع محصولات زراعی، ۸۸ هزار تن انواع محصولات باغی و ۸۲ هزار تن انواع محصولات علوفه‌ای را تولید و روانه بازار مصرف می‌کند.

سرپرست امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: ۶۰ هزار هکتار از اراضی آبی و دیمی و یک میلیون و ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی مرتعی این استان در اختیار عشایر آذربایجان‌غربی است.

وی ادامه داد: همچنین عشایر آذربایجان‌غربی ۲ میلیون واحد دامی را در اختیار دارند و انواع محصولات لبنی و پروتئینی را تولید و و روانه بازار مصرف می‌کنند که 25درصد تولیدات دامی استان می باشد.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٦ مهر ١٣٩٨ - ١٤:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: