نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان خبر داد:

بهره برداری از 25 پروژه عشایری به مناسبت روز ملی روستا و عشایر

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان از بهره برداری 25 پروژه در مناطق عشایری استان و کلنگ زنی 28 پروژه به مناسبت روز روستا و عشایر خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سیستان و بلوچستان، حمید طوقی در گفتگوی تلویزیونی به مناسبت روز ملی روستا و عشایر با بیان این مطلب افزود: طی سال گذشته تعداد 131 پروژه با اعتباری بیش از 9 میلیارد و 359 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و ملی در مناطق عشایری استان اجرا گردیده است .

وی گفت: همچنین در راستای آیین نامه ساماندهی عشایر و موظف نمودن سایر دستگاه های اجرایی برای اجرای پروژه در مناطق عشایری، طی سال گذشته تعداد 297 پروژه با اعتباری بیش از 62 میلیارد و 936 میلیون تومان توسط دستگاه های اجرایی استان در مناطق عشایری اجرا شده است.

طوقی ابراز داشت: با هدف بهبود وضعیت معیشتی عشایر و بهبود نظام دامداری، طی سال گذشته 980 نفر از عشایر استان تسهیلات ارزان قیمت به میزان 9 میلیارد و 800 میلیون تومان دریافت نموده اند که عمدتاً در راستای تامین خوراک و خرید دام پرداخت شده است.

وی همچنین از توزیع 14 هزار و 700 تن جو، سبوس و کنسانتره و تهیه و توزیع 860 تن کالای اساسی، توزیع بیش از 15 هزار تن آرد، خرید و فروش 11 هزار دام عشایر توسط اتحادیه و شرکت تعاونی های عشایری استان خبر داد.

طوقی افزود : یک اتحادیه در استان و 9 شرکت تعاونی های عشایری در شهرستان ها و 196 فروشندگی در مناطق عشایری وظیفه ارائه خدمات و حمل و توزیع کالاهای اساسی و مورد نیاز عشایر و فعالیت های حمایتی از تولید خانوارهای عشایری را عهده دارمی باشند.

 

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٤ مهر ١٣٩٨ - ١٣:٣٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: