نسخه چاپی


مدیرکل امور روستایی و شوراهای خراسان جنوبی خبر داد:

امسال همایش ملی روز روستا و عشایر در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی گفت: همایش ملی روز روستا و عشایر که هر سال در تهران برگزار می‌شد امسال به میزبانی خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان جنوبی، عالیه خواجوی روز پنجشنبه در نشست هماهنگی برگزاری همایش ملی روز روستا و عشایر در خراسان جنوبی با بیان این مطلب افزود: همایش ملی روز روستا و عشایر هر سال ۱۵ مهرماه برگزار می‌شود که امسال این در همایش با محوریت خراسان جنوبی در این استان برگزار خواهد شد.

وی نقش نهادهای حمایتی در توسعه روستاهای کشور را از ویژگی بارز این همایش دانست و اظهار داشت: این همایش فرصت مغتنمی برای منعکس شدن فعالیت‌های روستائیان است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان جنوبی ادامه داد: همایش در دو بخش پیش‌بینی شده که برپایی نمایشگاه از جمله بخش‌های آن است.

وی افزود: در این نمایشگاه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها و دستاوردهای دستگاه‌های اجرایی به نمایش گذاشته می‌شود.

خواجوی با بیان اینکه ظرفیت‌های استان در کنار ظرفیت‌های سایر استان‌ها در این همایش به تصویر کشیده می شود، یادآور شد: بازدید و افتتاح پروژه‌های عمرانی نیز از بخش‌های دیگر این همایش خواهد بود.

مدیر صندوق کار آفرینی امید خراسان جنوبی نیز گفت: طرح روستای بدون بیکار در استان حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشته که می‌توان در این همایش به آن پرداخت.

محمد زنگنه افزود: صندوق‌های خرد زنان نیز از جمله پتانسیل‌های اشتغالزایی در روستاها است که خراسان جنوبی دومین استان کشور در بحث کمک به این صندوق‌ها است.

وی با بیان اینکه صندوق‌های خرد زنان می‌توانند با حضور در نمایشگاه توانمندی‌های خود را عرضه کنند اظهار داشت: طرح‌های مشارکتی که در روستاها اجرا شده نیز می‌تواند برای تاریخ همایش آماده افتتاح شود.

افتتاح پروژه‌های ورزشی خیرساز در روستاها، طرح‌های صدا و سیما، بهره‌برداری از پروژه‌های آماده افتتاح بنیاد مسکن و استفاده از استارتاپ‌ها در توانمند سازی روستاها از دیگر برنامه‌های پیشنهادی در این نشست بود. 

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨ - ١٢:١٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: