نسخه چاپی


رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت:

شایع‌ترین مشکل عشایردر حوزه سلامت بیماری‌های غیر واگیر است

رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت گفت: شایع ترین مشکل عشایر در حوزه سلامت بیماری های مزمن و غیر واگیر و بیماری های مشترک میان انسان و دام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایلنا، جعفر صادق تبریزی با اعلام این مطلب گفت: به دستور وزیر بهداشت بررسی وضعیت سلامت عشایر کشور آغاز شده است که قرار بر ارزیابی 4 منطقه کشور است.

وی افزود: خدمات پیشگیری، ارتقای سلامت و خدمات درمانی اولیه جزو خدماتی است که مقرر شد برای ارائه خدمات به عشایر برنامه ریزی شود.

تبریزی با بیان اینکه مراقبت های مربوط به همه اعضای خانواده در تمام گروه های سنی انجام می شود، اظهار داشت: ساختار این برنامه مراقبتی فراهم شده و همزمان با کوچ عشایر، فضای ارائه خدمات، ابزار و تجهیزات مورد نیاز و نیروی انسانی نیز کوچ خواهند کرد.

 رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: به دنبال خانه های بهداشت عشایری هستیم که پزشکان نیز به تناسب جمعیت هفته ای یک یا دو روز مراجعه کرده و بیماران را ویزیت می کنند.

وی عنوان کرد: تمام خدمات پیشگیری و ارتقای سلامت برای کودکان، مادران، نوجوانان، جوانان و  میانسالان براساس بسته های خدمت مصوب شده وزارت بهداشت ارائه و در سامانه ثبت الکترونیک خدمات ثبت خواهد شد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٦ شهريور ١٣٩٨ - ١٠:٠٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: