نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران تاکید کرد:

عشایر می توانند مراتع را از خطرات احتمالی حفظ کنند

رئیس سازمان امور عشایر ایران در دیدار با استاندار خراسان رضوی با تاکید بر این که مراتع کشور باید متولی و بهره بردار داشته باشد، گفت: در سال گذشته 90 درصد آتش سوزی ها در مناطق تحت قرق اتفاق افتاده، این در حالی است که با وجود عشایر می توانیم مراتع را از خطرات احتمالی حفظ کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، کرمعلی قندالی در سفر به خراسان رضوی و دیدار با استاندار این استان با بیان این مطلب اظهار داشت: در حوزه دام سبک، استان خراسان رضوی در جایگاه ویژه‌ای قرار دارد.

وی گفت: 420 میلیارد تومان اعتبار مربوط به حوزه دام و عشایر در سازمان امور عشایر ایران وجود دارد که به هر میزان نیاز باشد، تخصیص خواهد یافت.

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین پیشنهاداتی در حوزه توسعه کشت گیاهان دارویی در مناطق عشایری، گردشگری عشایر و مدیریت دام سبک مطرح کرد که مقرر شد، معاونت اقتصادی استانداری خراسان رضوی به تحلیل و بررسی آن ها بپردازد.

بر اساس این گزارش، استاندار خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: آمادگی داریم هر طرح عشایری که تا به امروز زمینه اجرای آن در کشور وجود نداشته است، به صورت پایلوت در خراسان رضوی اجرایی شود.

اظهار کرد: آمادگی داریم هر طرح عشایری که تا به امروز زمینه اجرای آن در کشور وجود نداشته است، به صورت پایلوت در خراسان رضوی اجرایی شود.

علی‌رضا رزم‌حسینی افزود: در حوزه کشاورزی به دلیل محدود بودن منابع آبی باید به سمت افزایش بهره‌وری از طریق مکانیزاسیون و بهره‌گیری از روش های نوین آبیاری حرکت کرد.

وی همچنین از برگزاری شورای عشایری استان خراسان رضوی به منظور بررسی مسائل و مشکلات این بخش، در آینده نزدیک خبر داد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٨ - ١٥:١٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: