نسخه چاپی


مدیرکل ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر:

ارتباط با دستگاه ها ارائه خدمات به عشایر را نظام مند می کند

مدیرکل ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ایران گفت: سازمان امور عشایر از طریق هماهنگی و ارتباط با دستگاه های اجرایی ارائه خدمات دستگاه ها به عشایر را نظام مند می کند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، سیاوش احمدی میرقائد در چهارمین گردهمایی "ساماندهی ارائه خدمات بهداشتی درمانی به عشایر مناطق شرقی کشور" در  بجنورد اظهار داشت: بهترین تکلیف سازمان امور عشایر نسبت به عشایر، تسهیلگری ارائه خدمات از طریق دستگاه های دیگر است و با ارائه آمار و اطلاعات و اشرافی که سازمان امور عشایر دارد، سایر دستگاه ها می توانند خدمات بهتری به عشایر بدهند.

وی افزود: امکانات محدود در مناطق عشایری باعث شده تا عشایر به حاشیه نشینی در شهرها رو بیاورند و برای رفع این مشکل، ارائه خدمات مناسب و مطلوب توسط دستگاه های اجرایی بهترین راه است.

مدیرکل ساماندهی و هماهنگی امور عشایر اظهار داشت:  وزارت بهداشت و سازمان امور عشایر ایران از خرداد ماه سالجاری تاکنون طی 4 گردهمایی در مناطق چهارگانه کشور با مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی و امور عشایر استان ها با هدف تبیین و ساختارمند کردن ارائه خدمات به جامعه عشایری برگزار کرده اند.

احمدی میرقائد با بیان اینکه یک میلیون و 200 هزار نفر در کشور زندگی کوچندگی دارند، گفت: این جامعه مولد علیرغم داشتن توانمندی های ارزشمند فرهنگی و اجتماعی، از جهت برخورداری از شاخص های توسعه در وضعیت مطلوبی قرار ندارد که توجه ویژه دستگاه های اجرایی را می طلبد.

وی اظهار داشت: برنامه جامع ارتقاء سطح برخورداری جامعه عشایری از خدمات بهداشتی، درمانی، بیمه ها و خدمات حمایتی، یکی از طرح های مهم و زیربنایی است که برای ایجاد عدالت اجتماعی و برخورداری عشایر از خدمات ضروری بهداشتی و درمانی در شورای عالی عشایر مصوب و بزودی با تصویب هیات وزیران ابلاغ می شود.

مدیرکل ساماندهی و هماهنگی سازمان امور عشایر ایران اظهار امیدواری کرد با ابلاغ این برنامه و مصوباتی که دولت و شورای عالی عشایر در زمینه حمایت از جامعه عشایری انجام می دهد ارائه بهتر و ساختارمند خدمت رسانی به جامعه عشایری را شاهد باشیم و زمینه تولید بیشتر، افزایش درآمد و ارتقای شاخص های توسعه در مناطق عشایری کشور فراهم شود.

بر اساس این گزارش، رئیس گروه ساختار توسعه ای شبکه های بهداشت وزارت بهداشت درمان و علوم پزشکی کشور نیز در این گردهمایی گفت: وظیفه ما این است که به مشکلات عشایر در حوزه بهداشت رسیدگی کنیم و نگاه ما تنها نباید به زندگی طبیعی و زیبای آنان معطوف باشد، بلکه خدمت رسانی و رفع مشکلات عشایر باید سرلوحه کارمان باشد.

وی افزود: تا پایان سال خدمات بهداشتی با سرعت بیشتری نسبت به گذشته به عشایر ارائه خواهد شد.

شایان ذکر است، این گردهمایی بمنظور تبیین نحوه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به عشایر و تهیه دستورالعمل ویژه در این خصوص، با حضور رئیس مرکز توسعه شبکه بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونین دانشگاه های علوم پزشکی استان ای خراسان شمالی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان ، جنوب کرمان ، گلستان، هرمزگان و یزد و نمایندگان امور عشایر استان های فوق 11 و 12 شهریور در شهرستان بجنورد در خراسان شمالی برگزار شد.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٣ شهريور ١٣٩٨ - ١٣:٥٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: