نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

امسال اعتبارات خوبی به جامعه عشایری کشور تخصیص یافته است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: امسال اعتبارات خوبی به جامعه عشایری کشور تخصیص یافته است که این وظیفه ما را در مساعدت به عشایر سنگین تر و تلاش خدمتگزاران این حوزه را افزون تر می‌کند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر به استان فارس با عنایت الله رحیمی استاندار فارس دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات عشایر استان گفتگو و تبادل نظر کرد.

قندالی در این دیدار اقدامات انجام شده در مناطق عشایری استان فارس را به عنوان قطب عشایر کشور خوب توصیف کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با ظرفیت های قانونی به وجود آمده، خدمت رسانی به جامعه عشایری با شتاب و دقت بیشتری صورت پذیرد.

استاندار فارس نیز در این دیدار با بیان اینکه عشایر با کمترین امکانات بیشترین خدمات را به کشور ارائه می دهند، حفاظت از مراتع، تولید محصولات دامی و ایجاد امنیت را از جمله خدمات عشایر برشمرد.

عنایت الله رحیمی با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون اقدامات زیادی در راستای تسهیل زندگی عشایر انجام شده است، افزود: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به جامعه عشایری کشور داشته است که تامین اعتبارات مورد نیاز در برنامه سالانه بودجه و برنامه ششم توسعه از جمله این موارد دانست.

وی با اشاره به ویژگی های اقلیمی فارس و خشکسالی های به وجود آمده افزود: اقدامات زیادی در راستای تامین آب شرب عشایر و دام آنان در استان انجام شده است اما همچنان نیازمند امکانات ثابت و سیار بیشتر و تامین هزینه نگهداری و تعمیر این تجهیزات هستیم.

نماینده عالی دولت در استان فارس ابراز امیدواری کرد با برنامه هایی که سازمان امور عشایر و دولت در دستور کار قرار داده است شاهد تسهیل هر چه بیشتر زندگی عشایری و آینده روشن این جامعه ارزشمند کشور باشیم.

 

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨ - ١٠:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: