نسخه چاپی


دیدار استاندار فارس با رئیس سازمان امور عشایر ایران

استاندار فارس با بیان اینکه عشایر با کمترین امکانات بیشترین خدمات را به کشور ارائه می‌دهند، حفاظت از مراتع، تولید محصولات دامی و ایجاد امنیت را از جمله خدمات عشایر برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، عنایت الله رحیمی استاندار فارس در دیدار با کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه از ابتدای انقلاب تاکنون اقدامات زیادی در راستای تسهیل زندگی عشایر انجام شده است، افزود: یکی از موضوعاتی که از گذشته در دستور کار قرار داشته بحث اسکان عشایر بوده که شهرک‌هایی که در همین ارتباط ساخته شده و از رفاه نسبی برخوردار است حاصل این اقدام بوده است.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به جامعه عشایری کشور دارد، تامین اعتبارات مورد نیاز در برنامه بودجه سالانه و برنامه ششم توسعه را از جمله این موارد دانست.

رحیمی با اشاره به طولانی بودن مسیر کوچ عشایر در استان فارس که به بیش از هزار کیلومتر می‌رسد، بر لزوم احداث، بهسازی و اصلاح کوچ راه‌ها تاکید کرد.

استاندار فارس با اشاره به ویژگی‌های اقلیمی استان و خشکسالی‌های به وجود آمده، افزود: اقدامات زیادی در راستای تامین آب شرب عشایر و دام آنان در استان انجام شده است اما همچنان نیازمند امکانات ثابت و سیار بیشتر و تامین هزینه نگهداری و تعمیر این تجهیزات هستیم.

وی با بیان اینکه اتحادیه‌ها و تعاونی‌های عشایری تاکنون اقدامات موثری انجام داده و از توانمندی مناسبی برخوردار هستند، اظهار کرد: واگذاری امور عشایر به این مجموعه‌ها در مواردی که قانون اجازه داده سبب کاهش تصدی گری دولت و تقویت بعد نظارت و کنترل و هدایت خواهد شد.

رحیمی استان فارس را طلایه دار آموزش عشایر توصیف کرد و خواهان توجه بیشتر به امکانات آموزشی عشایر در این استان شد.

 نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین بر لزوم آشنایی فرزندان و دانش آموزان عشایر با تکنولوژی‌های جدید تاکید کرد و گفت: اقداماتی توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان فنی و حرفه‌ای در این زمینه انجام شده که باید با برنامه ریزی دقیق زمینه بهره مندی عشایر از این آموزش‌ها را فراهم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد با برنامه‌هایی که سازمان امور عشایر و به تبع آن دولت در دستور کار قرار داده است شاهد تسهیل هر چه بیشتر زندگی عشایر و آینده روشن این جامعه ارزشمند باشیم.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨ - ٠٩:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: