نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

تجهیز مناطق عشایری به برق خورشیدی در دستور کار دولت قرار دارد

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: تجهیز اتراق گاه های عشایری به پکیج های تولید انرژی و برق خورشیدی در دستور کار دولت قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، کرمعلی قندالی در دومین روز از گردهمایی سراسری معاونین توسعه و امور زیربنایی ادارات کل امور عشایر کشور در شیراز اظهار داشت: سازمان امور عشایر ایران یک سازمان توسعه ای و ویژه است.

 وی گفت: امسال یک سال طلایی برای جامعه عشایری است و باید تمام تلاش مان را بکنیم تا از این ظرفیت بوجود آمده برای ارتقای وضعیت اقتصادی و معیشت جامعه عشایری استفاده کنیم.

قندالی با اشاره به اجباری بودن بیمه دام در قبال انجام خدمات، گفت: به منظور حفظ کرامت انسانی و منزلت اجتماعی عشایر، نسبت به تشویق و ترغیب آنان به عضویت در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر اقدام شود.

براساس این گزارش، رئیس سازمان امور عشایر ایران در سفر به فارس  همچنین از سایت اسکان قره مهستان شهرستان بوانات بازدید و تاکید کرد: در سایت های اسکان باید به اشتغال و ارتقای معیشت و سطح درآمد خانوارهای عشایری توجه شود.

وی اضافه کرد: در راه اندازی سایت ها و کانون های توسعه اسکان عشایری، باید تمام زیر ساخت های اسکان مورد توجه قرار گیرد.

قندالی با اشاره به طرح های هفتگانه سازمان برای ایجاد و تنوع در اشتغال و درآمد عشایر، خاطرنشان کرد: ظرفیت های خوبی در خصوص بومگردی عشایر، کشت گیاهان داروئی و توسعه صنایع دستی در مناطق عشایری فارس وجود دارد. 

گفتنی است، گردهمایی و دوره آموزشی سراسری معاونین عمران و امور زیربنایی ادارات کل امور عشایر کشور با حضور قائم مقام و معاون توسعه و امور زیربنایی سازمان امور عشایر و مدیران کل این معاونت از روز شنبه 9 شهریور به مدت دو روز به میزبانی اداره کل امور عشایر فارس، در شیراز در حال برگزاری است.

                                                    گردهمایی سراسری معاونین عمران و امور زیربنایی ادارات کل امور عشایر کشور - شیراز -  9 و 10 شهریور 98

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٨ - ١٣:٣٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: