نسخه چاپی


سرپرست امور عشایر آذربایجان‌ غربی:

۱۱ تعاونی و اتحادیه عشایری در آذربایجان‌غربی فعال است

سرپرست امور عشایر آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به نقش تعاونی های عشایری در راستای بهبود امکانات قابل دسترس این قشر و در راستای حمایت از آنان، ۱۰ شرکت تعاونی عشایر یی و یک اتحادیه در این استان تشکیل شده و مشغول فعالیت هستند.

به گزارش  پایگاع اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر آذربایجان غربی، علی بهادری  افزود: ۱۵ هزار و ۵۹۹ خانوار عشایری با حدود ۱۰۴ هزار نفر جمعیت از خدمات این تعاونی‌ها بهره مند می‌شوند.

وی ادامه داد: این اتحادیه‌ها در بخش‌های دامپروری، پرورش مرغ بومی، پرورش قارچ، تولید گیاهان دارویی، تولید صنایع دستی، فرآورده‌های دامی و تولیدات مختص عشایر فعالیت می‌کنند.

بهادری اظهار داشت: حدود ۲۰ هزار تن انواع نهاده‌های دامی از جمله جو، سبوس، کنسانتره طی یک‌سال گذشته توسط تشکل‌های عشایری ستان در 16 شهرستان  توزیع شده است.

سرپرست امور عشایر آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه توانمندسازی زنان روستایی و عشایری از مهمترین اهداف دفتر امور زنان روستایی و عشایری است، گفت: ۲۴ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری در این استان مشغول فعالیت است.

بهادری بیان کرد: حدود ۶۰۰ نفر از زنان عشایری عضو این صندوق‌ها هستند.

وی گفت: توانمندسازی زنان روستایی و عشایری از طریق توسعه برنامه‌های آموزشی، ترویجی و مشارکتی به منظور ایفای نقش مؤثرتر آنان در بخش کشاورزی و صنایع دستی است.

 سرپرست امور عشایر آذربایجان‌ غربی اظهار داشت: عشایر با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی را در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢١ مرداد ١٣٩٨ - ١٤:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: