نسخه چاپی


قائم مقام سازمان امور عشایر ایران خبر داد:

رنگین کمانی از ایلات و عشایر کشور در نمایشگاه بین المللی تهران

قائم مقام سازمان امور عشایر و رئیس ستاد برگزاری چهارمین نمایشگاه توانمندی های عشایر، از حضور رنگین کمانی از ایلات و اقوام و عشایر کشور از 24 تا 27 مرداد در نمایشگاه بین المللی تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علائی مقدم در نشست خبری روز سه شنبه 22 مرداد با بیان این مطلب اظهار داشت: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر رونق تولید، اشتغال و استفاده از کالای ایرانی، تجلی و تلألوی رونق تولید، در بخش عشایری چهارمین نمایشگاه توانمندی روستائیان و عشایر به نمایش عمومی گذاشته می شود.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه توانمندی های روستاییان و عشایر کشور پرمخاطب ترین نمایشگاه کشور است، از اصحاب رسانه، خبرنگاران و رسانه ملی دعوت کرد تا با حضور در نمایشگاه و پوشش خبری مناسب، استعدادها و توانمندی هایی که جامعه عشایری به صورت نهفته در بخش تولید، دام، حفظ مرتع و بومگردی و گردشگری دارند را به مردم و مسوولین معرفی کنند.

علائی مقدم گفت: در این نمایشگاه ایلات و عشایر 16 استان حضور دارند و علاوه بر تولیدات دامی، در بخش‌های صنایع دستی، صنایع تبدیلی، گیاهان دارویی و فعالیت‌های دانش‌بنیان حضور فعالی خواهند داشت.

رئیس ستاد برگزاری چهارمین نمایشگاه توانمندی های عشایر با بیان اینکه نتیجه تمام 400 میلیارد تومان تسهیلاتی که طی 5 سال گذشته در اختیار عشایر قرار گرفته در این نمایشگاه قابل مشاهده است، افزود: همچنین در این نمایشگاه موسیقی و آیین سنتی اقوام و عشایر کشور در معرض دید عموم مردم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سالن 14  نمایشگاه بین‌المللی تهران و محوطه های اطراف آن محل برپایی چادرهای عشایری است، افزود:  زمان برگزاری و بازدید از نمایشگاه ساعت 10 صبح تا 23 شب 24 تا 27 مرداد خواهد بود.

 


 

 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٢ مرداد ١٣٩٨ - ١٤:١٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: