نسخه چاپی


با انعقاد تفاهم نامه با اداره کل استاندارد سمنان

استانداردسازی تولیدات عشایر استان سمنان کلید خورد

در راستای استانداردسازی و ترویج محصولات سالم و بومی عشایر استان سمنان و گسترش همکاری های علمی و پژوهشی مشترک، تفاهم‌نامه ای دو ساله بین اداره کل استاندارد و امور عشایر استان سمنان منعقد گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سمنان، در سال رونق تولید و در راستای استانداردسازی و ترویج محصولات سالم و بومی عشایر استان و گسترش همکاری های علمی و پژوهشی مشترک،  تفاهم‌نامه ای دو ساله بین اداره کل استاندارد استان سمنان و امور عشایر استان منعقد گردید.
در این تفاهم نامه، برقراری ارتباط مؤثر بین دو مجموعه برای همکاری مشترک در خصوص استانداردسازی فراورده ها تولیدی  عشایر استان مورد توجه قرار گرفته است.
در نشست امضای این تفاهم نامه، مدیرکل امور عشایر سمنان از توجه ویژه به توسعه خدمات امور عشایر استان در راستای هدایت و حمایت از تولیدات بومی عشایر و راه اندازی فروشگاه عرضه محصولات و فراورده های بومی از قبیل چیکو و آروشه و ... خبر داد.
خادم بیان کرد: پیش نیاز توسعه بازاریابی و بازارپسندی محصولات عشایری، جلب اعتماد متقاضیان و مشتریان به اصالت محصول و تفکیک پذیری آن از محصولات تقلبی و بی کیفیت می باشد.
وی ادامه داد: در این راستا نیاز به تعیین ویژگی ها و خصوصیات محصولات تولیدی عشایر استان تحت عنوان استاندارد محصول تولیدی با نظارت ارگان های ناظر و در راس آنان اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان است تا تعریفی جامع و مقبول به عنوان مرجع، معرف اصالت محصولات تولیدی عشایر استان باشد.
مدیرکل امور عشایر استان سمنان توجه ویژه به ظرفیت های منحصربه فرد و خاص عشایر استان سمنان مانند بیشترین مشتق گیری از شیر (دستکم 32 نوع فراورده اصلی)، سرانه 3 برابری دام در اختیار خانوار عشایری استان نسبت به میانگین عشایر کشور و ... را از عوامل تاثیرگذار در بهبود معیشت خانوار های عشایری و ارتقای سطح شاخص های برخورداری جامعه عشایری دانست.
بر اساس این گزارش، مدیرکل استاندارد سمنان نیز در این نشست گفت: نظر به علمی و تحقیقاتی بودن فعالیت های این اداره کل و همکاری و همیاری عشایر زحمتکش استان توسط اداره کل امور عشایر، انعقاد تفاهم نامه مشترک مابین این دو نهاد می تواند نتایج مثبتی در زمینه بهره مندی از توانمندی های عشایر استان داشته باشد.
رستمی افزود: هدف از انعقاد این تفاهم نامه مشترک، انجام تحقیقات کاربردی به منظور تدوین استانداردهای ملی و بومی استان، استفاده از توانایی ها و ظرفیت های تحقیقاتی و آموزشی در راستای ارتقای کارایی و بهره وری طرفین، بالا بردن کیفیت کالاهای تولید داخلی، کمک به بهبود روش های تولید و کارایی صنعت کشور، ارایه خدمات استانداردهای ملی و بین المللی توسط، ارایه دوره های آموزشی در موضوعات استانداردسازی برای ترویج دستاوردها و فعالیت های عشایر استان،  اجرای طرح های مشترک تحقیقاتی، مطالعات و جهت دهی به فعالیت های امور عشایر استان و توانمندسازی آنان از اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٨ - ٠٠:١٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: