نسخه چاپی


نماینده مردم شیراز در مجلس:

واگذاری مراتع در مسیر کوچ عشایر خلاف قانون است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه واگذاری مراتع در مسیر کوچ عشایر خلاف قانون است، گفت: تصرف غیر قانونی مسیر کوچ عشایر با هیچ منطقی سازگاری ندارد، زیرا عشایر سرمایه‌های ملی کشور هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری میزان، علی اکبری افزود: عشایر اقشاری هستند که نه تنها در تولید کالا های اساسی بلکه در پاسداری از این مرز و بوم همواره برای کشور قد علم کرده اند، اما متاسفانه حمایت از جامعه عشایری کشور همسو با خدمات عشایر به کشور و این مرز و بوم نیست.

وی تصریح کرد: با هیچ ادله‌ای نمی‌توان مسیر کوچ عشایر را واگذار یا تصرف کرد بنابراین باید مسئولان کشور در راستای حمایت از عشایر با اراده جدی وارد میدان عمل شوند، زیرا زمانی که مسیر کوچ عشایر مسدود شود بطور حتم جامعه عشایری برای بقا کاری بس دشوار خواهند داشت.

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: نقش عشایر در تولید کالا‌های استراتژیک بی همتا است و این در حالی است که بی توجهی به تولید کالا‌های اساسی و غذایی در کشور ضربات جبران ناپذیری برای کشور در برخواهد داشت.

اکبری افزود: حمایت از عشایر به منزله رونق تولید در چرخه اقتصاد کشور است، زیرا عشایر در کشور بطور خودجوش نقش چشمگیری در تولید کالا‌های اساسی و غذایی در حوزه اقتصاد معیشتی دارند.

عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه واگذاری مراتع در مسیر کوچ عشایر خلاف قانون است یادآور شد: کاهش مسیر کوچ عشایری با تصرف غیر قانونی مسیر کوچ هیچ نوع توجیه‌ای ندارد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٨ - ١٠:٠٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: