نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد:

خوش‌نشین ها در حال تصرف مناطق عشایری کهگیلویه و بویراحمد هستند

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: حواشی مطالبه‌گران خدمات عشایری «خوش‌نشین»هایی هستند که آمدند و در مناطق عشایری به نحوی اراضی را تصرف کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد، مجید علی‌پور با بیان این مطلب افزود: بیشترین مشکلات و حواشی به مطالبه‌گران خدمات عشایری، «خوش‌نشین»هایی هستند که آمدند و در مناطق عشایری به نحوی اراضی را تصرف کردند یا ویلاها ساختند و زمین‌هایی را خریداری کردند.

وی ادامه داد: «خوش‌نشین»ها در مناطق عشایری شروع به ساخت‌ و سازهای غیرمجاز و باغاتی را احداث کرده‌اند و آب‌های اطراف عشایر را در انحصار خود در آوردند.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: در ارتفاعات، ییلاق‌ها و مکان‌های خوش آب‌ و هوا فقط عشایر استقرار دارند، اما به دلیل وجود «خوش‌نشین»ها مجبور هستیم خدمات راه ارتباطی را اندک و محدود کنیم.

علی پور گفت: در سال جاری «خوش‌نشین»ها به دلیل راه ارتباطی شروع به ایجاد حواشی برای امور عشایر کرده‌اند و دنبال سر و صدا هستند و از مجاری مختلف پیگیری می‌کنند.

وی بیان داشت: باید سیستم بازرسی و نظارتی وارد این مسائل شود، ما در مناطق عشایری راه ارتباطی را بازگشایی می‌کنیم اما «خوش‌نشین»ها پیگیری زیادی می‌کنند که این راه‌های ارتباطی مجدداً بازسازی شود.

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد افزود: به عشایر خدمات رایگان می‌دهیم، و همین «خوش‌نشین»ها نیز به دنبال دریافت تسهیلات و دفترچه درمانی عشایری هستند.      

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٣ مرداد ١٣٩٨ - ١٢:٠٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: