نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی:

تولید ۳۵ درصد صنایع دستی آذربایجان شرقی توسط عشایر

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی از تولید ۳۵ درصد محصولات صنایع دستی در مناطق عشایری این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آل هاشم گفت: عشایر استان ۳۵ درصد محصولات صنایع دستی که مهمترین آن ورنی است را تولید می‌کنند و در واقع مهد اصلی بافت ورنی در مناطق عشایری این استان می‌باشد.

وی جامعه عشایری را جامعه‌ای تلاشگر و همیشه در صحنه برشمرد و افزود: با وجود اینکه عشایر تنها دو درصد جمعیت کل استان آذربایجان شرقی را تشکیل می‌دهند، ولی ۲۰ درصد پروتئین این استان را تأمین می‌کنند.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی گفت: از دو و چهار دهم میلیون هکتار از اراضی مرتعی استان حدود یک میلیون هکتار به عشایر تعلق دارد که این مراتع جزو بهترین و بکرترین مراتع استان می‌باشد که در اختیار این قشرکم توقع و تولید کننده قرار گرفته است.

وی افزود: عشایر به عنوان جامعه تلاشگر نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی، تولید ملی، تولید داخلی، الگوی مصرف و رونق اقتصادی ایفاء می‌کنند و در سایه این تلاش‌ها در بحث اشتغال هیچ مشکلی ندارند و تمام افراد خانواده عشایر از کوچک تا بزرگ به کار و تلاش مشغول هستند.

آل هاشم با اشاره به اینکه تاکنون حدود ۸۲ تا ۹۵ درصد از امکانات زیربنایی عشایر استان تأمین شده است از دیگر طرح‌های درحال اجرا و آماده این اداره برای رفاه عشایر را اولویت بحث تثبیت راه‌های عشایری با استفاده از فناوری نانوتکنولوژی، تهیه شیردوش‌های گوسفندی، تهیه کنسانتره دامی، اختصاص تسهیلات بانکی، بازسازی ابنیه‌ها، چشمه‌ها، اصلاح نژاد دامی و ... عنوان کرد

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٨ - ١٠:٣٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: