نسخه چاپی


با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار می شود

جشنواره ملی فرهنگی – ورزشی عشایر در ارگ تاریخی بلقیس

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی گفت: با حضور دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، جشنواره ملی فرهنگی ـ ورزشی عشایر کشور در مجموعه تاریخی ارگ بلقیس شهرستان اسفراین برگزار می شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، رضا رجب زاده در بازدید از ارگ تاریخی بلقیس در شهرستان اسفراین و پیگیری و روند برگزاری جشنواره ملی عشایر کشور اظهار داشت: این جشنواره که با برگزاری مسابقات بومی و محلی عشایری کشور برگزار می شود، فرصتی مغتنم برای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های تولیدی و گردشگری استان است.

بر اساس این گزارش، مدیر کل امور عشایر خراسان شمالی نیز در این خصوص گفت: جشنواره ملی فرهنگی ورزشی عشایر کشور ۲۳ و ۲۴ خرداد ماه با حضور مقامات کشوری و استانی در محل ارگ تاریخی بلقیس اسفراین برگزار می شود و عشایر 15 استان کشور در این جشنواره حضور خواهند داشت .

محمدرضا قلی هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی آداب و رسوم، سبک زندگی و فرهنگ اقوام و طوایف مختلف عشایر کشور و  همچنین معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های گردشگری و تولیدی جامعه عشایری کشور عنوان کرد.

 وی افزود: برپایی سیاه چادر، ارائه محصولات لبنی، غذایی و صنایع دستی عشایر، اجرای موسیقی محلی، برگزاری مسابقات ورزشی بومی و محلی و نشست با سران طوایف و نخبگان عشایری کشور از جمله برنامه‌های این جشنواره دو روزه است.

مدیر کل امور عشایر خراسان شمالی ادامه داد: این جشنواره به همراه مسابقه بومی و محلی عشایر با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی،  رئیس سازمان امور عشایر  و مقامات کشوری  و استانی برگزار می شود و فرصتی برای معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل های جامعه عشایری کشور است.

گفتنی است، این جشنواره به همت اداره کل امور عشایر استان و مشارکت و همکاری استانداری، میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی برگزار می شود.

 

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٨ - ١٠:١٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: