نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر گلستان:

مقاوم سازی 1000 واحد مسکونی آسیب دیده از سیل عشایر گلستان

مدیرکل امور عشایر گلستان اعلام کرد: 1000 واحد مسکونی عشایر بومی و کوچنده این استان که در جریان بارش های روزهای پایانی سال گذشته و سیل اوایل امسال آسیب دیدند، مقاوم سازی می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، رضا علیپوری با بیان این مطلب افزود: برای مقاوم سازی هر یک از واحدهای آسیب دیده متناسب با میزان خسارت تا سقف 100 میلیون ریال کمک بلاعوض و در صورت نیاز تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: بیشتر واحدهای مسکونی عشایر، انبارهای ذخیره نهاده های دامی و نیز مکان های نگهداری دام آنان که در جریان سیل امسال آسیب دیدند، گلی و چوبی بودند که با مصالح آجر، بلوک، ماسه و سیمان مقاوم سازی خواهد شد.

علیپوری گفت: کمیسیونی در سازمان جهادکشاورزی گلستان و دو شهرستان گنبدکاووس و مراوه تپه برای بررسی واحدهای مسکونی آسیب دیده عشایر کوچنده و بومی این استان برای پرداخت کمک بلاعوض و یا تسهیلات قرض الحسنه تشکیل شده است.

وی از آغاز پرداخت کمک های بلاعوض و یا تسهیلات قرض الحسنه برای مقاوم سازی منازل مسکونی عشایر گلستان در روزهای آینده خبر داد و افزود: علاوه بر این تاکنون برای دو هزار راس دام سبک تلف شده عشایر نیز تشکیل پرونده شده که دام به آنها تحویل شود.

مدیرکل امور عشایر گلستان ادامه داد: در مرحله اول توزیع دام بین روستاییان آسیب دیده به تعدادی از عشایر آسیب دیده استان نیز دام تحویل شد و به بقیه آنان نیز در روزهای آینده دام داده خواهد شد.

علیپوری گفت: در جریان سیل اوایل امسال درمجموع شش هزار راس دام سبک مربوط به عشایر کوچنده و بومی گلستان تلف شدند.

وی اضافه کرد: علاوه بر تلف شدن این تعداد دام، خسارت هایی به راه ها و ابنیه، انبارهای نگهداری علوفه و نهاده های دامی، مکان های نگهداری دام و مسکن عشایر این استان وارد شده که مجموعا 600 میلیارد ریال برآورد شده است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١ خرداد ١٣٩٨ - ٠٩:٥٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: