نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی:

یک میلیون هکتار از مراتع آذربایجان شرقی متعلق به عشایر است

مدیرکل امور عشایر آذربایجان با بیان اینکه عشایر این استان ۱.۵ میلیون واحد دامی دارند، اظهار داشت: یک میلیون هکتار از مراتع آذربایجان شرقی متعلق به عشایر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری مهر، سیدمحمدحسن آل‌هاشم در جلسه شورای عشایری شهرستان اهر صنایع‌دستی را مهم‌ترین تولیدات جامعه عشایری عنوان کرد و گفت: شهرستان اهر مهد تولید و ورنی‌بافی استان است به طوری که عشایر علاوه بر تولید پروتئین، در تولید صنایع‌دستی توانایی منحصر به فردی دارند.

وی ادامه داد: با آن‌که عشایر استان آذربایجان شرقی تنها ۲ درصد جمعیت استان را شامل می‌شوند ولی این جمعیت، ۲۰ درصد پروتئین مورد نیاز استان را تأمین می‌کنند.

آل‌هاشم با ذکر اینکه امور عشایر آذربایجان شرقی دستگاه خدمات‌رسان برای جامعه عشایری است، افزود: در گذشته دولت برای خوراک دام عشایر جو می‌داد ولی اکنون با تغییر رویه به جای جو، کنسانتره که یک غذای کامل برای دام است در اختیار عشایر قرار می‌گیرد.

مدیرکل امور عشایر آذربایجان شرقی، تکمیل زنجیره تولید گیاهان دارویی به منظور ایجاد درآمد برای جامعه عشایری را از دیگر رویکردها و سیاست‌های امور عشایر ذکر کرد و گفت: شاید سیاست در گذشته خرید گیاهان دارویی بود ولی اکنون رویکرد این است تا زنجیره تولید را کامل کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر تغییر روش کوچ عشایر از سنتی به ماشینی گفت: روش کوچ عشایر در گذشته به صورت سنتی انجام می‌گرفت که با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی، کوچ عشایر از سنتی به ماشینی تغییر یافته است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٣١ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٠:٠٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: