نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایرن:

۲۰۰ میلیارد تومان برای زنجیره تولید عشایر اختصاص داده شده است

رئیس سازمان امور عشایر ایران اعلام کرد: برای حفظ زنجیره تولید در مناطق عشایری ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده است که پرداخت این اعتبارات به استان‌ها سقف خاصی ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، کرمعلی قندالی امروز چهارشنبه در نشست شورای عشایری استان قزوین که با حضور استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد با بیان این مطلب افزود: ۱۰۰ میلیارد تومان نیز وام قرض الحسنه به تشکل‌های عشایری اختصاص داده شده است تا حضور بهتری در بازار داشته باشند.

وی تاکید کرد: تعهد بزرگی در قبال قشر شایر بر عهده ماست و باید برای ارتقاء تولید و معیشت آنان تلاش کنیم.

قندالی گفت: تمام سامانه‌های عشایری با ۱۰ درصد خودیاری به پنل خورشیدی مجهز می‌شوند و تامین این انرژی پاک با سود ۱۰ درصد خواهد بود.

رئیس سازمان امور عشایر ایران همچنین از شناسایی ۲ هزار نقطه در مناطق عشایری برای پوشش آنتن دهی تلفن همراه خبر داد که قرار است وزارت ارتباطات مشکلات آن را برطرف کند.

وی با بیان اینکه زنان نیمی از جامعه یک میلیون و 200 هزار نفری عشایری کشور را تشکیل می دهند، اظهار داشت: در صدد هستیم با حمایت از صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری، این صندوق ها را تقویت کنیم.

قندالی گفت: حدود 300 میلیارد تومان از محل تبدیل یورو به ریال سهم عشایر است که در زمینه آبرسانی هزینه می شود.

استاندار قزوین نیز در این نشست به نقش عشایر در دفاع از کشور اشاره کرد و گفت: جامعه عشایری این نوع زندگی را انتخاب کرده اند و علی رغم همه ظلم و کشتار‌ها که دیده اند، این جامعه در جوامع شهری و روستایی ادغام نشد.

زاهدی ابراز داشت: خوشبختانه امروز به جایی رسیده ایم که برای عشایر شناسنامه بهداشت و سلامت صادر می‌شود و این بسیار خوب است.

 


  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٢١:٤٤
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: