نسخه چاپی


رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین:

عشایر نقش اساسی در پایداری تولید محصولات کشاورزی ایفا می کنند

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: عشایر نقش اساسی در پایداری تولید محصولات در بخش کشاورزی ایفا می کنند بطوریکه 25 درصد تولید مواد پروتئینی کشور توسط این جامعه تولید می ‌شو

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، نشست شورای عشایر استان قزوین امروز چهارشنبه  25 اردیبهشت ماه با حضور رئیس سازمان عشایر ایران، استاندار قزوین و مدیران دستگاه های اجرایی استان در استانداری قزوین برگزار شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان قزوین در این نشست با بیان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم توجه ویژه ای به عشایر شده است، افزود: برای حمایت از عشایر طی چند سال گذشته تسهیلات ویژه ای به این قشر پرداخت شد که عمده تسهیلات پرداختی به عشایر در راستای افزایش تولید محصولات دامی و مواد پروتئینی بوده است.

وی ادامه داد: عشایر نقش اساسی در پایداری تولید محصولات در بخش کشاورزی ایفا می کنند بطوریکه 25 درصد تولید مواد پروتئینی کشور توسط این جامعه تولید می ‌شود.

فاطمه خمسه خمسه یاداور شد:  براساس سرشماری انجام شده 2 هزار و 100 خانوار عشایری با جمعیت 6 هزار و 300 نفر در استان قزوین زندگی عشایری دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: عمده عشایر استان در مناطق کوهین، الموت غربی و شرقی و طارم سفلی، بویین زهرا و آبیک مستقر هستند.

وی افزود: با راه اندازی اداره امور عشایر در استان قزوین، در دو سال گذشته خدمات متنوعی به عشایر استان ارائه شده است که اصلاح گذر راه‌ها و ایل راه‌ها، بهسازی چشمه‌ها و ایجاد آبشخور و تامین کنسانتره دامی بخشی از خدمات این اداره به عشایر استان است.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٢١:٣٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: