نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر سمنان:

ایل راه های سمنان برای کوچ عشایر بازسازی شده است

مدیرکل امور عشایر سمنان گفت: یش از یک هزار و 500 کیلومتر از ایل راه های عشایر سمنان در بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب اوایل فروردین امسال تخریب شد که با تلاش مسئولان دستگاه های اجرایی مرتبط این ایل راه ها اکنون بازسازی و ایمن شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، حمیدرضا حسینی افزود: عملیات بازسازی ایل راه ها در شهرستان های شاهرود، مهدیشهر و میامی پایان یافته و عشایر استان سمنان می توانند برای کوچ بهاره به مناطق ییلاقی تردد کنند.

وی ادامه داد: ایل راه های استان برای تردد ایمن تر عشایر نیازمند بازسازی است و دولت برای سال 98 با تخصیص قیر رایگان برای بازسازی این راه ها تعهداتی دارد.

حسینی اضافه کرد: باتوجه به جابجایی دام سبک در کوچ بهاره عشایر، احتمال انتقال بیماری واگیر وجود دارد که با همکاری اداره کل دامپزشکی استان سمنان اجرای طرح مایه کوبی برای سلامت دام در دستور کار است.

مدیرکل امور عشایر سمنان بیان داشت: با توجه به بارش های مطلوب سال زراعی 98-97 پیش بینی افزایش تولید گوشت در بخش عشایری استان وجود دارد که با همکاری دامداران و حمایت های دولت این مهم در سال جاری محقق می شود.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٥ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١١:٢٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: