نسخه چاپی


مدیر امور عشایر استان تهران تاکید کرد:

عشایر تهران از کوچ زودهنگام خودداری کنند

مدیر امور عشایر استان تهران گفت: بدلیل وضعیت جوی در مناطق سردسیر استان از عشایر می خواهیم از تردد زودهنگام به این مناطق خودداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر استان تهران، هاتف ممیزی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: به نظر می رسد با توجه به وضعیت مناسب جوی کوچ بهاره عشایر استان تهران امسال حداقل با 20 روز تاخیر از اواخر اردیبهشت ماه آغاز شود.

وی افزود: در سال های اخیر کوچ بهاره عشایر استان تهران از مناطق گرمسیر به سمت مناطق سردسیر از نیمه دوم اردیبهشت ماه آغاز می شد اما در حال حاضر بدلیل وضعیت جوی نامناسب، این کوچ هنوز شروع نشده است.

ممیزی ادامه داد: مسیرهای ورودی و ارتفاعات مناطق سردسیر استان تهران به ویژه در شهرستان های فیروزکوه، دماوند و شمیرانات پوشیده از برف است و از عشایر می خواهیم از کوچ زودهنگام به این مناطق خودداری کنند.

مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد: در هفته آینده کارشناسان از این مناطق بازدید خواهند کرد و در صورت مهیا شدن مسیرها، کوچ بهاره عشایر استان تهران آغاز اعلام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به بارندگی های مناسب وضعیت مراتع برای چرای دام چه در مناطق گرمسیر و  چه در مناطق سردسیر مناسب است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨ - ٠٨:٢٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: