نسخه چاپی


یک نماینده مجلس:

محدودیت‌های سازمان محیط زیست مانع تردد عشایر است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: یکی از مشکلات اساسی عشایر، چرای دام است زیرا محدودیت‌های بی شمار سازمان محیط زیست، مانع اساسی در مسیرهاى عبور و ترددشان تلقی می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، علی بختیار در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا بیان داشت: با توجه  به بارش های مناسب  خوشبختانه علوفه  در سطح  جنگل ها  و مراتع بسیار زیاد است بنابراین سازمان محیط زیست نباید با وضع محدودیت های نابجا مانع چرای دام عشایر شود.

وی افزود: اگر چرای دام در برخی مراتع که به علت باران پر پوشش شده اند عملیاتی نشود، امکان بروز آتش سوزی در  جنگلها و مراتع وجود دارد.

 نماینده مردم گلپایگان و خوانسار افزود: بنده با توجه به تجربه ای که در زمینه عشایر دارم، این مطلب را بیان می کنم که در طول سال های  متمادی هر زمانی که  اراضی جنگلها و مراتع به عشایر سپرده است از آن محافظت و پاسداری شده است بنابراین سخت گیری های بیش از حد منابع طبیعی برای جلوگیری  از چرای دام عشایر هیچ گونه ضرورتی  ندارد.

 عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه مشکلات عشایر مستثنی از مشکلات روستائیان نیست یادآور شد: عشایر بطور تقریبی در  کنار روستاها زندگی می‌کنند بنابراین برای بهبود وضعیت عشایر می بایست  امکانات رفاهی روستائیان نیز بیشتر شود.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٣ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٢:٢٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: