نسخه چاپی


با حضور رئیس سازمان امور عشایر ایران

فروشگاه عرضه تولیدات عشایر سیرجان افتتاح و به بهره برداری رسید

طی مراسمی با حضور مهندس قندالی رئیس سازمان عشایر ایران فروشگاه عرضه محصولات تولیدی عشایر سیرجان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری فارس، برای راه اندازی این فروشگاه بیش از 15 میلیارد ریال از اعتبارات تعاونی عشایری سیرجان هزینه شده است که نقش موثری در تامین مایحتاج و کالاهای مورد نیاز عشایر و همچنین فروش محصولات تولیدی بویژه تولیدات لبنی و گیاهان دارویی عشایر منطقه دارد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در مراسم افتتاح این فروشگاه بابیان اینکه امسال 300 میلیارد تومان اعتبار برای رونق تولید عشایر اختصاص یافته است، اظهار کرد: عشایر جامعه‌ای هستند که هم امنیت منطقه و مرزها را تامین می کنند، هم 25 درصد  گوشت و مواد لبنی کشور را تولید می کنند، و  هم 35 درصد صنایع دستی کشور را تولید می‌کنند.

وی در خصوص تامین نهاده‌های دامی عشایر اظهار داشت: امسال 15 میلیارد تومان به تشکل‌های عشایری برای خرید نهاده‌ های دامی تخصیص داده شده است.

قندالی بیان داشت: استان کرمان دارای بیش از 110 هزار نفر جمعیت عشایری است که حدود 3 میلیون راس دام را نگهداری می‌کنند و در حوزه  کشت و تامین گیاهان دارویی کشور و استان نقش مهمی دارند.

بر اساس این گزارش، سرپرست فرمانداری سیرجان نیز گفت: جمعیت عشایری شهرستان سیرجان 9 هزار و 500  نفر عشایر است که بیش از410 هزار راس دام را اداره می‌کنند.

وی با بیان اینکه، امسال با توجه به بارندگی‌های خوب، مراتع مناسبی را برای علوفه دام عشایر داریم، افزود: سالانه بیش از یک‌هزار و 500  تن شیر توسط عشایر این شهرستان تولید می‌شود و عشایر سیرجان سالانه 100میلیارد تومان تولیدات دامی و لبنی دارند.

  • تاریخ درج خبر : يکشنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٨ - ١٠:١٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: