نسخه چاپی


سخاوت عشایر سیلزده به سیلزدگان

اقدام مهربانانه عشایر سیل زده دلفان لرستان برای امدادرسانی به سیلزدگان

مناطق عشایری امامزاده ابراهیم از محرومترین نقاط شهرستان دلفان به شمار می روند اما این مردان تنگ دست به سخاوت و مهربانی مشهور هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ایرنا، روستاهای منطقه امامزاده ابراهیم بیش از 15 روز است که به دلیل سیلاب و رانش زمین راه ارتباطی ندارند و امداد رسانی در برخی نقاط بصورت هوایی و در برخی روستاها نیز به سختی صورت می گیرد.

عشایر روستای کوله ناب در منطقه امامزاده ابراهیم شهرستان دلفان از دریافت کمک های امدادی جمعیت هلال احمر به بهانه اینکه دیگر روستاها نیاز دارند خودداری کردند.

یکی از عشایر سیل زده از امدادگران جمعیت هلال احمر که به این منطقه سفر کرده بود می گوید: عشایر منطقه با وجود اصرار ما حاضر به قبول کمک های امدادی نبودند.

صادق سیخی افزود: عشایر منطقه می گفتند که ما آذوقه به اندازه کافی داریم، شما به دیگر روستاها که نیاز دارند امدادرسانی کنید.

این اقدام شایسته عشایر دلفان و فیلم های سخاوت و مهربانی عشایر بازتاب گسترده ای در فضای مجازی داشته است.

شهرستان دلفان با 150 هزار نفر جمعیت در شمال استان لرستان قراردارد. منطقه کوله ناب و روستاهای امامزاده ابراهیم دهستان آیتی وند جنوبی در بخش کاکاوند دلفان لرستان واقع شده اند. این منطقه بیش از 70 کیلومتر از مرکز شهرستان نورآباد فاصله دارد.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨ - ١١:٤٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: