نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر استان ایلام :

راه‌های عشایری تخریب شده از سیل ایلام بازگشایی می‌شود

مدیرکل امور عشایر استان ایلام، از ضرورت بازگشایی فوری راه های عشایری تخریب شده از سیل ایلام با توجه به کوچ بهاره عشایر خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی سلیمی افزود: با توجه به فصل کوچ عشایر مرمت و بهسازی راه‌های ارتباطی عشایر استان که در سیل اخیر دچار تخریب و آبگرفتگی شده در اولویت نخست قرار امور عشایر استان قرار دارد.

وی افزود: تخریب راه‌های دسترسی به اتراق‌گاه‌های عشایری موجب محصور شدن عشایر دامدار در بسیاری از اتراقگاه های استان شده و خانوارهایی از عشایر شهرستان‌های آبدانان و دهلران به علت ریزش و رانش کوه و یا تخریب پل‌ها محصور مانده اند که نیازمند کمک فوری هستند.

مدیرکل امور عشایر استان ایلام اظهار داشت: با توجه به محدودیت تجهیزات فنی و منابع مالی این اداره، امکان برطرف کردن تمام خرابی‌های ایجاد شده در ایل راه ها به خصوص بهسازی پل و تاسیسات راه های عشایری وجود ندارد.

سلیمی ترمیم و بهسازی راه‌های عشایری که دچار رانش و ریزش کوه شده اند را منوط به تامین و تخصیص فوری اعتبار دانست و گفت: در حال حاضر مایحتاج عشایر کوچرو محصور در اتراقگاه‌های فاقد جاده با استفاده از موتور سیکلت تامین می‌شود که این شیوه جوابگو جمعیت و نیاز آنان نیست.

وی با بیان اینکه سیلاب اخیر نزدیک به 220 میلیارد ریال خسارت به عشایر استان وارد کرده است، افزود: زیربخش‌های راه، ابنیه، سوله های انبار ذخیره علوفه دامی، اراضی کشاورزی و زراعی عشایر، علوفه، چادر، محل نگهداری دام، ایل راه های عشایر استان ایلام بیشترین خسارت را از سیلاب متحمل شده‌اند.

مدیرکل امور عشایر ایلام ادامه داد: به علت تخریب راه‌های عشایری، دسترسی به برخی کانون‌های عشایری امکان پذیر نیست و خدمات رسانی به عشایر گرفتار با سختی زیاد و با وسایل ابتدایی انجام می‌ شود.

وی گفت: بیش از 270 راس دام سبک عشایر کوچرو این استان بر اثر سیل تلف شد و بیش از شش میلیارد ریال زیان به عشایر شهرستان‌های ملکشاهی، آبدانان، ایوان و دره شهر وارد شده است.

  • تاریخ درج خبر : شنبه ٢٤ فروردين ١٣٩٨ - ١١:٠٠
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: