نسخه چاپی


رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

100 میلیون تومان هزینه راه اندازی کانکس بهداشت سیار عشایری است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بهره‌برداری ۱۸ کانکس خانه بهداشت عشایری سیار در فارس خبر داد و گفت: راه اندازی هر یک از این کانکس ها 100 میلیون تومان هزینه دربر داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری ها، علی بهادر در مراسم افتتاح و بهره برداری از 18 کانکس بهداشت سیار عشایری در استان فارس اظهار داشت: همزمان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان فارس، 18 کانکس خانه بهداشت عشایری سیار برای استقرار در 18 منطقه عشایری استان، به چرخه ارائه خدمات سلامت به عشایر استان پیوست.

وی بیان کرد: این تعداد کانکس سیار با پیش‌بینی امکانات لازم، ارائه تمامی خدمات بهداشتی اولیه به تمامی گروه‌های سنی در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز از سال 94، با پذیرش 20 نفر از فرزندان عشایر کوچروی استان در مرکز آموزش بهورزی اقلید، زمینه‌های راه‌اندازی این خدمت جدید را فراهم آورده است.

گفتنی است، این خدمت جدید شامل استقرار سه خانه بهداشت سیار در مناطق عشایری نورآباد ممسنی، سه خانه بهداشت سیار در شهرستان بوانات، دو خانه بهداشت سیار در مناطق عشایری شهرستان فراشبند، دو خانه بهداشت سیار در شهرستان اقلید، دو خانه بهداشت سیار در شهرستان فیروزآباد و 4 کانکس سیار بهداشتی در شهرستان های مهر، قیروکارزین، زرین دشت، داراب، کازرون و آباده است که برای ارائه و دسترسی عشایر کوچرو استان فارس به خدمات بهداشتی و درمانی فراهم شده است.

 

  • تاریخ درج خبر : جمعه ٢٣ فروردين ١٣٩٨ - ١١:٠٧
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: