نسخه چاپی


با حضور وزیر بهداشت صورت گرفت

بهره برداری از 18 کانکس بهداشت سیار عشایری در استان فارس

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در استان فارس، 18 کانکس بهداشت سیار عشایری برای استقرار در 18 منطقه عشایری، به چرخه ارائه خدمات سلامت و بهداشت به عشایر استان، افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرقت.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، سعید نمکی در آئین بهره برداری از این خدمات در مجتمع ولایت شیراز، تلاش بهورزان عشایری را موجب دستیابی به شاخص هایی ارزشمند در عرصه سلامت جامعه عشایری دانست.

 وی تاکید کرد: با افزایش دسترسی  عشایر به خدمات سلامت، باید زمینه های تداوم این سبک از زندگی را گسترش دهیم.

نمکی با بیان اینکه این موضوع باید در تمام کشور مورد توجه دستگاه های مرتبط قرار گیرد، اظهار داشت: باید با راه اندازی این خانه های بهداشت سیار نیاز به مراجعه عشایر به دیگر مناطق برای دریافت خدمت بهداشتی را برطرف سازیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی راه اندازی این کانکس های سیار را گامی در این راستا دانست و از تلاش های دست اندرکاران حوزه سلامت فارس تقدیر کرد و افزود: این خدمت جدید در نخستین مرحله در فارس راه اندازی شده است و باید در مناطق عشایری استان های دیگر نیز گسترش یابد.

گفتنی است، این خدمات جدید شامل استقرار سه خانه بهداشت سیار در مناطق عشایری نورآباد ممسنی، سه خانه بهداشت سیار در شهرستان بوانات، دو خانه بهداشت سیار در مناطق عشایری شهرستان فراشبند، دو خانه بهداشت سیار در شهرستان اقلید، دو خانه بهداشت سیار در شهرستان فیروزآباد و 4 کانکس سیار بهداشت در شهرستان های مهر، قیروکارزین، زرین دشت، داراب، کازرون و آباده است که برای ارائه و دسترسی عشایر کوچرو استان فارس به خدمات بهداشتی و درمانی فراهم شده است.

 

 

  • تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٨ - ٠٩:١٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: