نسخه چاپی


عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تاکید کرد:

دولت با خرید تضمینی دام عشایر بازار گوشت را تنطیم کند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: چنانچه دولت دام عشایر را خرید تضمینی کند و در شرکت پشتیبانی دام و سردخانه ها بسته بندی و نگهداری شود، در روزهای سخت و ماه هایی که کمبود داریم می توانیم به خوبی از آن برای تنطیم بازار استفاده کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، نظر افضلی با بیان اینکه تولید گوشت قرمز یک پروسه زمانبر است، اظهار داشت: در مرحله اول باید تلاش کنیم دام مولد را از دست ندهیم و در مرحله بعد از دامداران و عشایر حمایت جدی انجام دهیم.

وی با اشاره به بارندگی خیلی خوبی که در مناطق مختلف کشو رخ داد، افزود: دولت از فرصت به وجود آمده استفاده کند و با حمایت از عشایر زمینه را برای افزایش تولید دام و گوشت قرمز در کشور فراهم کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: چنانچه دام عشایر خرید تضمینی شود و بعد از ذبح در شرکت پشتیبانی و سردخانه ها بسته بندی و نگهداری شود، در روزهای سخت و ماه هایی که کمبود داریم می توانیم به خوبی از آن برای تنطیم بازار استفاده کنیم.

افضلی با بیان اینکه در تولید گوشت سفید وضعیت کشور خوب است و مشکلی نداریم، گفت: در زمینه تولید گوشت قرمز چند سالی است که همواره صد هزار تن کمبود داشته ایم بطوریکه از 900 هزار تن مصرف کشور 800 هزار تن آن در داخل تولید می شود و صد هزار تن نیز از خارج کشور وارد می شود.

وی با بیان اینکه در موضوع گوشت بین تقاضا و مصرف باید مدیریت صورت گیرد تا یکباره تبدیل به مشکل نشود، افزود: واردات گوشت زنده از خارج کشور زودتر می توانست صورت گیرد تا شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢١ فروردين ١٣٩٨ - ١٢:٣٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: