نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان خبر داد:

توزیع 35 هزار تن کالای اساسی در مناطق عشایری سیستان و بلوچستان

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون حدود 35 هزار تن کالاهای اساسی و اقلام مورد نیاز عشایر شامل مواد غذایی و علوفه دامی در مناطق عشایری استان توزیع شده است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر سیتان و بلوچستان، حمید طوقی با بیان این مطلب افزود: تهیه و توزیع بیش از 17 هزار تن آرد، دو هزار 500 تن کالاهای اساسی شامل برنج، قند و چای از جمله اقدامات انجام شده طی این مدت می باشد.

وی ادامه داد: توزیع مایحتاج ضروری عشایر توسط یک اتحادیه و 9 شرکت تعاونی عشایری و220 فروشندگی در نقاط عشایری استان انجام می شود.

مدیرکل امور عشایر استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تامین علوفه دامی عشایر نیز به عنوان یکی از اولویت های اداره کل امور عشایر استان است.

طوقی اضافه کرد: که در همین راستا از ابتدای سالجاری تاکنون 6 هزار تن جو و 8 هزار تن سبوس و کنسانتره در مناطق عشایری استان توزیع شده است.

وی ابراز داشت: به منظور کوتاه نمودن دست واسطه ها و کمک به اقتصاد عشایر، خرید و فروش 11 هزار راس دام سبک از جمله اقدامات انجام گرفته طی مدت زمان یاد شده است.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧ - ١٦:٢٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: