نسخه چاپی


معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی:

تاریخ عشایر با استکبار ستیزی عجین شده است

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان شمالی: تاریخ عشایر با استکبار ستیزی عجین شده است و نقش تاریخی، بی بدیل و ستودنی در حفظ کیان کشور داشته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر خراسان شمالی، ولی الله حیاتی در نشست مشترک معاونین سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری های خراسان شمالی و گلستان در جمع عشایر خراسان شمالی در منطقه قشلاقی "تپه جیک" مراوه تپه  گفت: تاریخ عشایر با استکبار ستیزی  عجین شده است چه در دوران حملات روسها که عشایر کرد شمال خراسان در برابر آنان دفاع کردند و چه در دفاع مقدس که در مناطق عشایری دشمن نتوانست پیشروی کند.

وی به شرایط فعلی اقتصادی و جنگ اقتصادی دشمن اشاره کرد و افزود: در برهه کنونی بیش از هر زمان دیگری نیاز به هوشیاری و حضور عشایر در صحنه است و این قشر اجازه سواستفاده دست نشانده های دشمن را با فروش و خروج دام مولد از استان ندهند.

وی توجه جدی به عشایر را از اولویت های دولت دانست و افزود: در خصوص مشکلات عشایر استان در مناطق قشلاقی اعتبارات ویژه در بودجه سال آینده اختصاص می یابد.

مدیرکل امور عشایر استان نیز در این نشست گفت: پنجاه سامان عرفی عشایری در زمان قشلاق عشایر خراسان شمالی، در استان گلستان وجود دارد.

قلی پور ادامه داد: عشایر استان در این مناطق با مشکلاتی همچون جریمه های منابع طبیعی بدلیل ممیزی ها، تامین آب شرب و آتش سوزی انبارهای آذوقه در فصل ییلاق مواجه هستند که در جلسات مشترک مسئولان دو استان مصوباتی تصویب شد اما بطور کامل اجرائی نشده است.

در این نشست همچنین تعدادی از عشایر به بیان مشکلات خود پرداختند و خواستار رسیدگی به این مشکلات  شدند.

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧ - ١٢:٥٣
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: