نسخه چاپی


روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران:

سال ۹۸ سال صدور کارت هوشمند الکترونیکی برای عشایر

روابط عمومی سازمان امور عشایر ایران از صدور کارت هوشمند الکترونیکی برای عشایر و پایش دفترچه های عشایری در سال ۹۸ خبر داد.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان امور عشایر، صدور کارت هوشمند و پایش دفترچه های عشایری از مدت ها پیش در دستور کار این سازمان قرار داشته است اما با توجه به بخشنامه هئیت محترم دولت و وضع مقررات جدید برای حمل و نقل و خرید و فروش دام، و همچنین به منظور پیشگیری از ایجاد مشکل در تردد عشایر بویژه در زمان کوچ، این روند تسریع شده است.

در همین راستا و با دستور رئیس سازمان امور عشایر ایران، کارگروه "صدور کارت هوشمند و ساماندهی دفترچه های عشایری" تشکیل شده است که نخستین جلسه این کارگروه روز سه شنبه ۲۱ اسفند در تهران برگزار شد.

در این کارگروه که به ریاست قائم مقام سازمان و تعدادی از مدیران ستادی و استانی و مدیران عامل اتحادیه های عشایری کشور برگزار شد، چگونگی پایش دفترچه های عشایری و صدور کارت هوشمند برای عشایر مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

علائی مقدم قائم مقام سازمان امور عشایر ایران و رئیس این کارگروه در این نشست بر ضرورت صدور کارت هوشمند برای عشایر تا ۶ ماه آینده تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه حدود 230 هزار خانوار عشایری با جمعیت یک میلیون و 200 هزار نفر در کشور زندگی می کنند، بیان داشت: اگر اطلاعات پایه و جامعی از عشایر نداشته باشیم نمی توانیم به درستی برای آنان سیاستگذاری و برنامه ریزی کنیم.

علائی مقدم با بیان اینکه متاسفانه اطلاعات یکدستی برای شناسایی عشایر وجود ندارد، گفت: کارت هوشمند عشایری می تواند در مواردی همچون صدور پروانه چرا، آبرسانی، سوخت رسانی و دیگر خدماتی که به عشایر داده می شود کاربرد داشته باشد

قائم مقام سازمان امور عشایر افزود: همچنین از کارت های هوشمند عشایری می توان برای بودجه ریزی های سالانه و تدوین برنامه های 5 ساله نیز استفاده کرد.

 وی با اشاره به سرشماری عشایر کوچنده کشور در سال ۹۸، خاطرنشان کرد: اگر کارت هوشمند برای عشایر صادر کنیم، این اطلاعات می تواند در سرشماری عشایر نیز کمک کند.

روابط عمومی سازمان امور عشایر در پایان این گزارش آورده است، بطور حتم با صدور کارت الکترونیکی هوشمند برای عشایر و ساماندهی و پایش دفترچه های عشایری، کسانی که عشایر نیستند ولی دفترچه عشایری دارند و همچنین کسانی ک دو یا سه دفترچه عشایری دارند، شناسایی و پالایش می شوند که این موضوع در خدمات رسانی هرچه بهتر به جامعه مولد عشایری از سوی سازمان و واحدهای استانی، اتحادیه های عشایری و سایر ارگان های ذیربط، موثر خواهد بود

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧ - ٠٩:٢٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: