نسخه چاپی


در چهارمحال بختیاری برگزار می شود

نخستین جشنواره آواها و نواهای روستا و عشایر کشور

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاری از برگزاری نخستین جشنواره آواها و نواهای روستا و عشایر کشور در چهارمحال و بختیاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری شبستان، شهرام فرجی مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره آواها و نواهای روستا و عشایر کشور را تا ۲۰ فروردین سال ۹۸ اعلام کرد و گفت: این جشنواره از ۳ الی ۵ اردیبهشت سال ۹۸ در شهرکرد برگزار می شود.

وی ابراز کرد: نخستین جشنواره آواها و نواهای روستا و عشایر کشور در دو بخش آواها و نواهای بومی اقوام و همخوانی و همنوازی همراه با اجرای آیین های مناطق مختلف ایران برگزار می شود.

فرجی، آیین ها، آداب رسوم و مراسمات (ملی، قومی و دینی)، عاشقانه ها (لالایی ها)، و کار و تلاش را از موضوعات جشنواره نام برد و جشنواره چاوش خوانی رضوی را به عنوان بخش ویژه جشنواره عنوان کرد.

  معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی چهارمحال و بختیاریتوسعه و ترویج فرهنگ و هنر روستایی و عشایری با تأکید بر نقش روستاییان و عشایر غیور به ویژه در زمینه توسعه و رشد اقتصادی، زمینه ساز رفع بسیاری از مشکلات موجود در کشور است.

 وی افزود: حفظ و اشاعه فرهنگ اقوام مختلف ایران در روستاها و عشایر سطح کشور، در راستای وحدت ملی از دیگر اهداف برگزاری نخستین جشنواره آواها و نواهای روستا و عشایر کشور است.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس اینترنتی chb.farhang.gov.ir مراجعه و یا با شمار تلفن ۳۳۳۳۴۸۹۰-٠٣٨ داخلی ۲۱۵ تماس بگیرند.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧ - ١١:٢٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: