نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی:

هیچ قاچاق دام توسط عشایر خراسان شمالی گزارش نشده است

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی با بیان اینکه تا کنون گزارشی در خصوص عشایر خراسان شمالی در زمینه قاچاق دام وصول نشده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه عشایر دام مولد دارند اگر قیمت گوشت کاهش یا افزایش داشته باشد اقدام به فروش نخواهند کرد چراکه درآمد آنها وابسته به دام است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا قلی زاده با بیان اینکه عشایر با ارائه دفترچه عشایری می‌توانند در مسیر کوچ، دام زنده خود را حمل و نقل کنند، افزود: بعضاً عشایر به دلیل همراه نداشتن مدارک در مسیر کوچ، دام آنها به عنوان غیرمجاز محسوب می‌شود.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی در ادامه به تسهیلات عشایری از محل صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت: امسال هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان از این محل جذب شده است.

قلی پور ادامه داد: عشایر خراسان شمالی سالانه ۲۰۰ هزار رأس دام را با تسهیلات پرداختی پرورش می‌دهند.

وی گفت: عشایر خراسان شمالی سالانه هفت هزار و ۵۰۰ تن گوشت قرمز تولید می‌کنند که با پرداخت تسهیلات به آنا تولید گوشت قرمز ۷۰۰ تن افزایش داشته است.

مدیرکل امور عشایر خراسان شمالی بیان کرد: اقلیم کشاورزی خراسان شمالی شرایط دامداری را برای عشایر این خطه فراهم آورده است که ضرورت دارد که حمایت شوند.

قلی پور به بحث تغذیه نوین دام عشایر اشاره کرد و افزود: امسال علاوه بر اینکه تغذیه نوین جایگزین تغذیه سنتی شده، طول دوران پروار نیز کاهش یافته که سبب کاهش هزینه خوراک نیز شده است.

وی گفت: به منظور افزایش زنجیره تولید و پروار بندی دام عشایر به متقاضیان تسهیلات پرداخت می‌شود.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧ - ١١:٢٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: