نسخه چاپی


مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد:

برق به چادرهای عشایری کهگیلویه و بویراحمد رسید

مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد 95 دستگاه پنل خورشیدی برای تامین برق روشنایی خانوارهای عشایری استان اهدا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از روابط عمومی امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد، مجید علی پور گفت: 95 دستگاه پنل خورشیدی برای تامین برق روشنایی خانوارهای عشایری استان اهدا شده است.

وی افزود: همچنین در حال تهیه تعداد پنل خورشیدی برای عشایر استان هستیم که بتوانند علاوه بر روشنایی برق لوازم خانگی آنان را نیز تامین کند.

علیپور یادآور شد: استفاده از انرژی های نو به جای سوخت فسیلی در مناطق سخت گذر و دور دست گام مهمی در حفاظت از منابع طبیعی و آسایش عشایر است.

وی بیان داشت: ورود پنل های خورشیدی برای تولید انرژی برق به سیاه چادرهای عشایری یک نیاز جدی برای حفظ و احیای زندگی کوچ نشینی است، نیازی که زمینه افزایش امنیت، حفظ محیط زیست و در نهایت رفاه این قشر زحمتکش را فراهم می کند.

 علی پور با اعلام اینکه 351 میلیارد ریال تسهیلات به عشایر ایلام اختصاص یافته است، افزود: این تسهیلات از طریق سامانه کارا، تسهیلات خشکسالی در قالب ماده 10 و 12 بحران به عشایر استان اختصاص یافته است.

وی گفت: با اعطای این تسهیلات تولید گوشت قرمز استان افزایش 11.25 درصدی نسبت به سال قبل داشته و برای 146 نفر از فرزندان عشایر اشتغال پایداری عشایری صورت گرفته است.

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧ - ١١:١٦
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: