نسخه چاپی


با حضور مدیران دستگاه های اجرایی فارس

سومین جلسه شورای عشایری فارس در سال 97 برگزار شد

سومین جلسه شورای عشایر استان فارس در سالجاری با حضور اعضای این شورا و به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری فارس برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر کشور به نقل از روابط عمومی  امور عشایر فارس،در این جلسه ضمن پیگیری مصوبات قبلی این شورا مواردی از جمله وضعیت کوچ بهاره عشایر فارس، اقدامات انجام شده در خصوص حفظ و نگهداری دام مولد و اقدامات نوآورانه مورد بررسی قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری فارس در این نشست ابراز امیدواری کرد با توجه به بارندگی های مناسب سالجاری عشایر استان فارس براساس تقویم کوچ بهاره که از طرف اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان اعلام شده است کوچ کنند.

رحمانی افزود: باید ادارات و ارگان های درگیر در کوچ عشایر از جمله نیروی انتظامی، هلال احمر پلیس راه و ... تمام توان خود را بکار گیرند تا این کوچ در زمان مقرر و با کمترین چالش انجام شود.

وی گفت: شورای عشایری که در دولت تدبیر و امید احیا شد توانست در ایجاد تعامل و همکاری میان دستگاه های اجرایی در ارائه خدمات بهتر به جامعه عشایری موثر باشد.

بر اساس این گزارش، مدیرکل امور عشایر فارس نیز در این جلسه گفت: جلسات شورای عشایری یکی از ظرفیت های قانونی جهت پیگیری مسائل و مشکلات جامعه عشایری است.

روح الله بهرامی افزود: از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون تنها در استان فارس بیش از 1486 مصوبه در جهت ارائه خدمات بهتر و ارتقای وضعیت معیشت جامعه عشایری  در جلسات شورای عشایری استان تصویب شده است.

وی ادامه داد: امسال در استان فارس 49 جلسه شورای عشایری تشکیل شد که منجر به تصویب 258 مصوبه در زمینه های مختلف شده است که 70 درصد این مصوبات اجرایی شده است. 

  • تاریخ درج خبر : سه شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٧ - ٠٩:٥١
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: