نسخه چاپی


معاون پیشگیری ستاد مبارزه با کالا و ارز:

شیوه‌نامه مبارزه و پیشگیری از قاچاق دام تدوین شده است

معاون پیشگیری ستاد مبارزه با کالا و ارز کشور از تدوین شیوه‌نامه‌ای مبارزه و پیشیگری از قاچاق دام با تلاش شبانه‌روزی کارشناسان سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم، عبدالله هندیانی در نشست با خبرنگاران در سالن جلسات استانداری قم افزود: دام‌های عشایر نیز بر اساس این شیوه‌نامه دارای دفترچه‌های هویتی شده و با توجه به موقعیت جغرافیایی و اسکان آنان پلاک‌کوبی می‌شوند.

وی ادامه داد: در این شیوه‌نامه استان‌ها با توجه به چالش‌های پیش رو و موقعیت جغرافیایی رده‌بندی‌شده و استان قم هم‌تراز با استان‌های مرکزی کشور در رده الف قرارگرفته است.

هندیانی از هویت دار شدن دام‌ سبک و سنگین کشور در بازه یک‌ساله خبر داد و گفت: از تاریخ اعلام‌شده در شیوه‌نامه هیچ دام سبک و سنگینی بدون پلاک‌کوبی اجازه جابه‌جایی در کشور را نخواهد داشت.

معاون پیشگیری ستاد مبارزه با کالا و ارز کشور مهلت پلاک‌کوبی دام سنگین را 6 ماه و دام سبک را یک سال اعلام کرد و گفت: باوجود 73 میلیون رأس دام در کشور هویت دار شدن دام‌ها نیازمند همکاری دامداران سراسر کشور است و دام از دامداری تنها در صورت داشتن پلاک‌کوبی و مقصد مشخص‌شده در سامانه می‌تواند خارج شود.

وی متولیان اجرای پلاک‌کوبی دام‌ها را سازمان جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان ها اعلام کرد.

هندیانی گفت: با توجه به‌ قرار گرفتن در روزهای پایانی سال عملیات پلاک‌کوبی دام‌ها از ابتدای سال 98 آغاز می‌شود.

معاون پیشگیری ستاد مبارزه با کالا و ارز کشور ادامه داد: تاکنون گزارشی مبنی بر قاچاق دام مولد از استان قم نداشتیم و این امر در کنترل کامل مدیران و دستگاه‌های قضایی استان است.

  • تاریخ درج خبر : دوشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٧ - ١٥:٠٥
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: