نسخه چاپی


رئیس فراکسیون عشایری مجلس:

همه باید تلاش کنیم شیوه زندگی عشایر حفظ شود

رئیس فراکسیون عشایری مجلس گفت: همه ما باید تلاش کنیم شیوه زندگی عشایر حفظ شود و ما هم در مجلس و در قانونگذاری کمک می کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شست مشترک کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران، هادی قوامی رئیس فراکسیون عشایری مجلس، و رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه "ایلات و طوایف کوچنده ایران" امروز چهارشنبه 15 اسفند در سالن جلسات سازمان امور عشایر ایران برگزار شد.

رئیس فراکسیون عشایری مجلس در این نشست در سخنانی اظهار داشت: همه ما باید تلاش کنیم شیوه زندگی عشایر حفظ شود و ما هم در مجلس و در قانونگذاری کمک می کنیم.

قوامی افزود: موانعی که پیش روی عشایر است این است که علاوه بر ییلاق و قشلاق فاصله بین ییلاق و قشلاق، ایلراه ها و میانبندها از بین رفته است.

وی ادامه داد: امروزه به دلیل از بین رفتن ایلراه ها عشایر ناچار هستند از جاده ها تردد کنند که سالانه دام آنان در تصادفات جاده ای از بین می رود.

رئیس فراکسیون عشایری مجلس و نماینده مردم اسفراین با اشاره به قوانینی که در سال های اخیر برای حمایت از عشایر در مجلس تصویب شده است، گفت: اگر در سال های اخیر اعتباراتی از صندوق توسعه ملی و سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر اختصاص داده شده است با رای مجلس بوده است.

وی افزود: این قوانین به راحتی تبدیل به قانون نشده است و کار  و پیگیری زیادی برای تصویب آنها انجام شده است و این فرصت تاریخی بسیار خوبی است که باید از آن استفاده کنیم.

قوامی با تاکید بر اینکه باید کارها را بصورت هدفمند و منسجم از طریق دولت، مجلس و بخش خصوصی انجام دهیم، افزود: سازمان امور عشایر مطالعه ای را انجام بدهد که چه تصویر، چشم انداز  و برنامه ای برای آینده جامعه عشایری داریم.

گفتنی است، نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار در مجلس، قائم مقام سازمان امور عشایر، مدیر حوزه ریاست، مدیرکل دفتر مطالعات جامع عشایری و رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر در این نشست حضور داشتند.

 

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٧ - ١٢:٤٢
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/12/26 11:25
0
0
اضافه شدن کلمه عشایر در بحث مالیات بر ارزش افزوده کمک بزرگی به جامعه عشایر می کند ممنون از اقای دکتر قوامی رئیس فراکسیون عشایر مجلس و نماینده استان خراسان شمالی شهرستان اسفراین -400 میلیارد تومان که در بودجه 98 برای عشایر گرفتید تحولی در زندگی عشایر ایجاد خواهد کرد اقای دکتر قوامی خدا یار و یاورتان-
کاربر مهمان
1397/12/24 14:55
0
0
اقای دکتر قوامی دستمریزاد ،
کاربر مهمان
1397/12/22 19:41
0
0
ممنون از تلاش ها و پیگیری های دکتر قوامی نماینده عشایر در مجلس ،
کاربر مهمان
1397/12/22 0:40
0
2
سلام ،اقای دکتر قوامی رییس فراکسیون عشایر مجلس ،زحمات ستودنی شما قابل تقدیر برای جامعه زحمتکش عشایر است ،در خبرها خواندیم در جلسه علنی مذاکره ای که حضرتعالی با رییس مجلس داشتین ، عشایر هم از 150 میلیون یورو منابع صندوق توسعه ملی برخوردار شدند. جزاکم الله خیر ،نماینده عشایر. احمدی از استان چهارمحال بختیاری
کاربر مهمان
1397/12/21 13:27
0
2
تشکر از رییس فراکسیون عشایر مجلس ،در مورد وام های اشتغال پایدار کمک بزرگی به جامعه عشایر کردید ،خدا خیرتان دهد دکتر قوامی عزیز راهتان همیشه پایدار و مستدام
کاربر مهمان
1397/12/17 8:5
0
2
درود به دکتر قوامی نماینده پرتوان و ملی ،دستمریزاد ،واقعا با پیشنهاد شما در خصوص ۱ درصد از پول نفت برای عشایر خدمت بزرگی به این قشر زحمتکش کردید ،دعای خیر عشایر کشور همیشه بدرقه راهتان
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: