نسخه چاپی


رئیس سازمان امور عشایر ایران:

احکام برنامه ششم امتیازی برای خدمت به جامعه عشایری است

رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: احکام و ظرفیت های قانونی ای در برنامه ششم توسعه آمده است که به عنوان یک امتیاز برتر در خصوص ارائه خدمات به عشایر محسوب می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، نشست مشترک کرمعلی قندالی رئیس سازمان امور عشایر ایران، هادی قوامی رئیس فراکسیون عشایری مجلس، و رئیس و اعضای هیئت مدیره اتحادیه "ایلات و طوایف کوچنده ایران" امروز چهارشنبه 15 اسفند در سالن جلسات سازمان امور عشایر ایران برگزار شد.

رئیس سازمان امور عشایر ایران در این نشست با قدردانی از توجه مجلس شورای اسلامی به جامعه عشایری، اظهار داشت: احکام و ظرفیت های قانونی ای در برنامه ششم توسعه آمده است که به عنوان یک امتیاز برتر در خصوص ارائه خدمات به عشایر محسوب می شود.

قندالی با اشاره به اینکه اختصاص سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر یکی از این احکام است، افزود: سال گذشته 70 میلیارد تومان و پیش بینی می کنیم تا پایان امسال 150میلیارد تومان از این محل به عشایر اختصاص یابد.

وی گفت: از مجلس شورای اسلامی و فراکسیون عشایری مجلس تشکر می کنیم که با تصویب این قانون بسیاری از گرفتاری های عشایر بطرف شده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با تاکید به ضرورت اصلاح روش تغذیه دام به روش های علمی، اظهار داشت: قبلا با  مصرف ده کیلو علوفه یک کیلوگرم افزایش دام زنده اتفاق می افتاد اما در حال حاضر با اصلاح روش تغذیه دام این میزان کاهش پیدا کرده بطوری که در مناطق عشایری خراسان رضوی و استفاده از کنسانتره برای تغذیه دام به ازای هر 6/5 کیلوگرم علوفه یک کیلوگرم افزایش وزن دام زنده را داریم.

 قندالی ابراز داشت: در سال های اخیر 400 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت با سود پایین و پرداخت 5 ساله به عشایر در راستای افزایش تولید پرداخت کرده ایم.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه مدیریت بحران 800 هزار تن نهاده دامی مدت دار 6 تا 9 ماهه را در بین دامداران عشایری کشور توزیع کرده ایم.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با بیان اینکه قیمت نهاده های دامی نسبت به سایر اقلام افزایش چندانی نداشته است، گفت: امسال 255 تن نهاده دامی از طریق تشکل های عشایری تامین و بین دامداران عشایری کشور توزیع شده است. 

قندالی با بیان اینکه در بازار، تولید کننده و مصرف کننده، به هم متصل هستند، تصریح کرد: باید با افزایش تولید گوشت به نظام، دولت و مردم کمک و بازار را منصفانه مدیریت کنیم.

وی یادآور شد: سال 97 برای تشکل های عشایری سال خوبی بود چراکه با 5/1 میلیارد تومان سرمایه، 80 میلیارد تومان گردش مالی داشته اند.

رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به نزولات خوب جوی در کشور و ظرفیت هایی که در قانون برای عشایر دیده شده، گفت: سال 98 سال شکار فرصت ها است چراکه ظرفیت های عظیمی در کشور وجود دارد و ما باید اراده کنیم و از این ظرفیت ها برای اعتلای کشور استفاده کنیم.     

قندالی یادآور شد: سه طرح ویژه که چالش های عشایر در بخش آموزش، بهداشت، فرهنگ و مذهب بود در شورای عالی عشایر و دولت تصویب شده است که از امسال اجرایی شد و در سال های آینده اقدامات بهتری در این خصوص انجام خواهد شد.

 گفتنی است، نماینده مردم اردل، فارسان، کوهرنگ، کیار در مجلس، قائم مقام سازمان امور عشایر، مدیر حوزه ریاست، مدیرکل دفتر مطالعات جامع عشایری و رئیس روابط عمومی و امور بین الملل سازمان امور عشایر در این نشست حضور داشتند.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٧ - ١٢:٣٩
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1397/12/21 13:36
0
0
تشکر از ریس سازمان عشایری و ریس فراکسیون عشایر مجلس اقای دکتر قوامی
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: