نسخه چاپی


معاون بیمه دام صندوق بیمه کشاورزی:

سال آینده تمام دام عشایر فارس بیمه فراگیر می شوند

معاون بیمه دام صندوق بیمه کشاورزی کشور گفت: در قالب تفاهم نامه سه جانبه ای که میان صندوق بیمه کشاورزی، سازمان امور عشایر ایران و اتحادیه دامداران متحرک منعقدشده، در سال آینده تمام دام عشایر بصورت فراگیر بیمه می شوند.

  به  گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر کشور به نقل از روابط عمومی امور عشایر فارس، شمسی زاده در جلسه هم اندیشی بیمه فراگیر دام عشایر در امور عشایر فارس با تبیین دستورالعمل اجرایی طرح بیمه فراگیر دام عشایر افزود: در این طرح عشایر می توانند با مراجعه به شرکت های تعاونی عشایری به ازای پرداخت مبلغ 12 هزار ریال به ازای هر راس، دام خود را برای مدت یکسال بیمه کنند. 

مدیر مالی و سرمایه انسانی صندوق بیمه کشاورزی کشور نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در حال حاضر این صندوق بیش از 160 محصول در زمینه های مختلف را تحت پوشش خود قرار دارد، خاطر نشان کرد: سادگی و اعتماد متقابل دو رکن اساسی در اصول بیمه ای است که در طرح بیمه فراگیر دام عشایر کاملا به این موضوع توجه شده است.

وی افزود در این طرح موارد بیمه ای به دو صورت بیمه پایه و بیمه تکمیلی وجود دارد و کاملا اختیاری است.

مدیر کل امور عشایر فارس نیز در این جلسه با بیان ظرفیت ها و ویژگی های جامعه عشایری استان، گفت: بیمه در شرایط سخت و در صورتی که مشکلی برای دام های عشایر به وجود آید می تواند کمک خوبی برای آنان باشد و در امنیت شغلی عشایر نقش مهمی دارد.

روح الله بهرامی با اشاره به اینکه در طرح بیمه فراگیر دام عشایر بستر لازم برای بیمه دام عشایر به صورت آسان و مطلوب فراهم شده است، از مدیران عامل شرکت های تعاونی عشایری استان خواست تا از فرصت بدست آمده جهت بهره مندی عشایر از ظرفیت بیمه استفاده کنند.

وی ابراز امیدواری کرد با اطلاع رسانی و پیگیری مستمر مدیران عامل و همکاری عشایر دامدار بتوانیم تمامی دام های عشایر را بیمه کنیم.

گفتنی است، عشایر استان فارس با داشتن بیش از 3 میلیون راس دام سبک و تولید سالیانه 20 هزارتن گوشت قرمز سهم مهمی در تامین نیاز پروتئینی جامعه دارند.

 

  • تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٧ - ١١:٤٨
  • /
  • ارسال به دوست
  • نسخه چاپي
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: